HaberlerEğitimYatılı bölge ortaokulu öğrencileri için materyal desteği

Yatılı bölge ortaokulu öğrencileri için materyal desteği

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Çocuklarımızın elinden tutmak, onların yolunu aydınlatmak bizim en öncelikli vazifelerimiz arasında." diye konuştu.

Yatılı bölge ortaokulu öğrencileri için materyal desteği

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'da Şereflikoçhisar Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulunda, Kızılay ile düzenlenen Yatılı Bölge Ortaokulu Öğrencilerine yönelik destekleme çalışmalarının başlangıç faaliyetine katıldı.

Bakan Selçuk, 2023 vizyon belgesinde "fırsat adaleti" kavramını ısrarla vurguladıklarını, "fırsat eşitliği" yerine "fırsat adaleti" dediklerini belirterek adalet kavramının her şeyi yerli yerince değerlendirmeyi ve gereken tedbiri almayı içerdiğini söyledi. Selçuk, "Yatılı bölge okullarımız, adalet kavramı konusunda en hassas olduğumuz kurumların başında geliyor." diye konuştu.

Bütün çocuklara fırsat eşitliği sağlamak istediklerini dile getiren Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti:  "Çocuklarımızın elinden tutmak, onların yolunu aydınlatmak bizim en öncelikli vazifelerimiz arasında. Buradan başarı hikâyeleri çıkacak ki bu toprakların başarı hikâyeleri biriksin. Buradan memleketimizin geleceği için parlak başarılar ortaya çıkacak ki bizim ülke olarak geleceğimiz aydınlansın. İşte bu nedenle Millî Eğitim Bakanlığı olarak yatılı bölge okullarındaki bütün çocuklarımıza 25 GB internet paketi olan tablet dağıtıyoruz. Bu büyük ölçüde tamamlandı. Bu çalışmayı tamamlayıcı bir unsur olarak da ikinci bir husustan söz ediyoruz, bugün Kızılay ile beraber bu çocuklarımıza kırtasiye setlerinin temini ve çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bir çalışmayla karşı karşıyayız."

Ziya Selçuk, "Bugün 286 yatılı bölge okulumuzda hizmetlerimize devam ediyoruz. Yaklaşık 100 bin civarında öğrencimiz var ve her bir öğrencimizin ihtiyaçlarının en iyi şekilde giderilmesi için çalışmalar devam ediyor." diye konuştu.

Öğrencilerin yatılı okulda okumaktan kaynaklı başka ihtiyaçları da bulunduğunu, bunların temini için çeşitli kurum ve kuruluşlarla da irtibat hâlinde olduklarını ifade eden Bakan Selçuk, bu kapsamda başta Kızılay olmak üzere pek çok kurumla iş birliği yaptıklarını aktardı.

Bakan Selçuk, eğitim kurumlarına verdiği destekten dolayı Türk Kızılayı'na teşekkür ederek konuşmaların tamamlamasının ardından Genel Başkan Kerem Kınık ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER