HaberlerEğitimViranşehir'de öğretmenlere robotik kodlama semineri

Viranşehir'de öğretmenlere robotik kodlama semineri

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ‘Robotik Kodlama ve Yazılım Projesi onaylanan Viranşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı iş birliği ile Eğitim seminerlerine başladı.

Viranşehir'de öğretmenlere robotik kodlama semineri

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi sinema salonunda düzenlenen seminerde, Fen ve Teknoloji ile Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, robotik kodlama ve yazılım eğitimi verildi.

Seminere, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ARGE Birimden Sosyolog Medine Arda ve Öğretmenler katıldı.

Seminerde kısa bir konuşma yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, belediyeciliğin sadece yol, su ve kaldırımları yapmaktan ibaret olmadığını zaman zaman dile getirdiklerini söyledi.

Robotik kodlama ve yazılım projelerinin genelde Milli Eğitim projeleri olduğunu ifade eden Ekinci, Viranşehir Belediyesi olarak öğretmen ve öğrencilere bir katkıda bulunmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

ARGE biriminin onaylanan projesi ile çok heyecanlandıklarını dile getiren Ekinci; “İlçemizde çok sayıda okul var ama biz şu an 22 okulumuzda bu eğitim seminerleri verip, öğretmen ve öğrencilerimizin yapacakları projelere bir katkıda bulunmak istiyoruz.” dedi.

Yazılım uzmanı Onur Kızılaslan tarafından verilen eğitim seminerinde Fen ve Teknoloji ile Bilişim Teknoloji öğretmenlerine, maker ve robotik kodlama konularında bilgi verildi.

İki gün sürecek seminerin ardından Fen ve Teknoloji ile Bilişim Teknoloji öğretmenlerine robotik kotlama kitlerinin verileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER