HaberlerEğitimVan Valiliği öğretmen ve öğrencilerle ilgili yeni bir karar aldı

Van Valiliği öğretmen ve öğrencilerle ilgili yeni bir karar aldı

​Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte vaka sayılarının artış göstermesi tedbirlerin sıkılaştırılmasını beraberinde getirdi. Van İl Hıfzıssıhha Kurulu, aldığı kararla öğretmen, öğrenci ve ailelerine yeni kısıtlamalar getirdi.

Van Valiliği öğretmen ve öğrencilerle ilgili yeni bir karar aldı

Valilikten yapılan açıklamada, Coronavirus risk haritasında düşük riskli iller arasında bulunan Van’da, okullar kontrollü olarak eğitim-öğretime açılırken bazı okullarda kuralların ihlal edildiği belirtildi.

Özellikle okullarda kurallara dikkat edilmesinin büyük önem taşıdığı belirtilen açıklamada, salgınla mücadele kapsamında tedbirlerin devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Öğretmenlerle ilgili alınan kararda, öğretmenlerin okullarda ve özellikle öğretmenler odasında bir araya gelerek toplu halde yeme-içmeleri yasaklandı. Bu yasağa uymayanlar hakkında İl Hıfzıssıhha kurulu kararı gereği adli ve idari ceza uygulanacağı ifade edildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu, ayrıca öğrenci ve velileri ile ilgili de bir yasaklama kararı aldı. Karar gereğince velisi pozitif vaka veya izolasyonda olan çocukların okula göndermeleri yasaklandı.

Bu kararların aksine hareket edenlere adli ve idari yaptırımlar uygulanacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER