HaberlerEğitimVan'da "ücretsiz aile terapisti" hizmeti başladı

Van'da "ücretsiz aile terapisti" hizmeti başladı

Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermeye başlayan "ücretsiz aile terapisti" ile huzursuzluk yaşayan ailelerin sorunlarının çözülmesi hedefleniyor.

Van'da "ücretsiz aile terapisti" hizmeti başladı

Van Büyükşehir Belediyesi, aile ve toplumsal sorunların önlenmesi, sosyal yapının güçlendirilmesi amacıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde "aile terapisi" desteği vermeye başladı.

Ücretsiz olan bu yeni hizmet, Kadın ve Aile Merkezinde, Aile Terapisti Dr. Zübeyde Tezcan tarafından veriliyor.

Aile terapistliği hizmetinin dünyada ve Türkiye'de yeni yeni verilmeye başladığını aktaran Aile Terapisti Dr. Zübeyde Tezcan, "22 yıllık hekimlik hayatımdan sonra ailelerdeki sıkıntılara şahit oldum ve 2 yıldır da aile terapisti olarak çalışmaya devam ediyorum. Aile terapisti tüm dünyada Türkiye'de de şu an gelişme aşamasında. Halk bu hizmeti çok bilmiyor. Ben burada hem aile terapistliğimi hem de doktorluk tecrübelerimi kullanıyorum. Şu an bu hizmetin verildiğini bilmeyen, aile içinde sıkıntı yaşayan, çözüm arayan birçok aile var." dedi.

Aile Terapisti Dr. Zübeyde Tezcan

"Çiftler ayrılma aşamasına gelmeden sorunları çözebilirler"

Büyükşehir Belediyesi tarafından böyle bir hizmetin ücretsiz olarak verilmesinin çok değerli olduğunu belirten Dr. Tezcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

İlimizde sorun yaşayan, kendisini ifade etmekte zorlanan ve daha çok aile huzursuzluğu yaşayan aileler geliyor. Biz de 'Nasıl daha mutlu oluruz, bu sorunu nasıl çözeriz?' gibi yöntemler buluyoruz. Bazen de ayrılma aşamasında olan çiftler geliyor, ben istiyorum ki aileler ayrılma aşamasına kadar beklemesinler çünkü her sıkıntının bir çözümü vardır. Bu sıkıntılar büyümeden hastalık olmadan önlemini almak istiyoruz. Aileler boşanma aşamasına gelmeden sorunları için bize gelirlerse sorun derinleşmeden halletmiş oluruz. Bu şekilde de daha mutlu ve huzurlu bir aile ortamı oluşturmuş oluruz. Aile içinde iletişim, sevgi ve saygı atmosferi var ise o aile o kadar sağlıklı olur. Onun için aile içinde iletişim, sevgi, saygı atmosferi ve güven ortamı mutlu ailelerde oluşur. Ben bir doktor olarak öylesi bir hizmetin vatandaşlarımıza ücretsiz olarak verilmesini çok önemsiyorum. Bu güzel hizmet için de başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek'e çok teşekkür ediyorum.

Hizmetten yararlanmak isteyen halkın, hafta içi her gün Kadın ve Aile Merkezinde Aile Terapisti Dr. Zübeyde Tezcan'dan randevu alabileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER