HaberlerEğitimUzaktan eğitime tablet desteği

Uzaktan eğitime tablet desteği

​Adıyaman Belediyesi, uzaktan eğitim sistemine katkı sunmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere 2 bin 300 adet tablet dağıtımı gerçekleştirdi.

Uzaktan eğitime tablet desteği

Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amacıyla Adıyaman Belediyesi tarafından alınan 2 bin 300 adet tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere belediye Başkanı Süleyman Kılınç tarafından Vali Mahmut Çuhadar’a teslim edildi. 

Eğitime katkılarından dolayı Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a teşekkür eden Vali Mahmut Çuhadar, "Malumunuz olduğu üzere yaklaşık bir yıldan beri öğrencilerimize EBA Bilişim ağı üzerinden evlerinden ve uzaktan eğitim veriliyor. Bundan dolayı ciddi bir tablet açığı doğdu. Bununla ilgili çok fazla talep bizlere geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şu ana kadar ilimize yaklaşık 11 bin tablet tahsisi yapıldı. Bunun 3 bin 500 adeti öğrencilerimize dağıtıldı. Bugün de Adıyaman Belediyemiz tarafından öğrencilerimize dağıtılmak üzere Valiliğimize 2 bin 300 adet tablet bağışı yapıldı. Bunlara ilave olarak hayırseverlerimiz tarafından alınan 800 adet tableti de öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştirdik. İlimizde öğrencilerimizin derslerinden geri kalmaması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Belediyemiz tarafından alınan 2 bin 300 adet tableti de en çok ihtiyacı olan öğrencilerimize dağıtılacaktır. Bu tabletleri kullanacak çocuklarımıza ve öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyor, eğitime yaptıkları katkılardan dolayı da Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Valilik makamında düzenlenen tablet teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, çocukların uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri ve daha sağlıklı şartlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla tabletle katkı sunduklarını belirterek "Pandemi dolayısıyla çocuklarımız derslerinden ger kalmasın ve tabletsiz kalmasın diye Belediye Meclisimizden 2 milyonluk bir bütçe ayırarak 2 bin 300 adet tablet aldık. Bugün aldığımız tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Sayın Valimize teslim edeceğiz. Öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.  

Konuşmaların ardından Başkan Süleyman Kılınç, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 2 bin 300 adet tableti Vali Mahmut Çuhadar’a takdim etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER