HaberlerEğitimUzaktan eğitim ile tatil süresi uzatıldı

Uzaktan eğitim ile tatil süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimde ilk dönemin 22 Ocak'a kadar süreceğini, 25 Ocak'ta başlayacak yarı yıl tatiline de bir hafta daha eklendiğini açıkladı.

Uzaktan eğitim ile tatil süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığından yapılana açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu eğitim-öğretim yılında ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek.

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.

22 Ocak'tan itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak planlanacak.

25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.

Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanı ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak."

İLGİLİ HABERLER

Aile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduAile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduSeçmeli derslerde son gün 22 OcakSeçmeli derslerde son gün 22 OcakDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı
SIRADAKİ HABER