HaberlerEğitimÜretim tesisinde eğitim faaliyeti

Üretim tesisinde eğitim faaliyeti

Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok Avrupa ülkesinin ünlü markalarına üretim yapan bir fabrikada çalışan işçilere eğitim faaliyeti verildi.

Üretim tesisinde eğitim faaliyeti

Batman Valisi Hulusi Şahin, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB); Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi birçok Avrupa ülkesinin ünlü markalarına triko, penye ve denim üretimi yapan Trikotek Fabrikasının eğitim faaliyetleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi’nin desteği ile düzenlediği okuma-yazma kursu sertifika dağıtım törenine katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Vali Şahin, okumanın önemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Her ne sebeple olursa olsun, okuma çağına gelmiş tüm çocuklarımıza ulaşarak bu hizmeti sunmalıyız. Bize düşen, tüm vatandaşlarımıza okuma-yazma öğretmek yetmez, ilk ve orta öğretim diplomasını aldırmaktır. Okumak bir başka pencereden dünyaya bakmaktır. Okuyarak dünyayı tanıyıp öğreniyoruz. Her fırsatta kitap okumalıyız. Kitap insanın en güzel arkadaşıdır.” diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Vali Şahin, kurslara katılarak sertifika almaya hak kazanan 19 çalışana sertifikalarını vererek, kendilerini tebrik etti. 

Daha sonra bünyesinde yaklaşık 650 personel istihdam eden fabrikada incelemelerde bulunan Şahin, tesis müdürü Aydın Gündüz’den üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER