HaberlerEğitimSiyer Yarışması için imkanı olmayanlara 500 kitap dağıtıldı

Siyer Yarışması için imkanı olmayanlara 500 kitap dağıtıldı

Peygamber Sevdalıları Vakfı Sınav Komisyonu Üyesi Abdullah Aslan, 14 Şubat’ta "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla düzenleyecekleri Siyer Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Siyer Yarışması için imkanı olmayanlara 500 kitap dağıtıldı

Bu yıl online olarak düzenlenecek yarışmanın başvurusunun 7 Şubat tarihinde sona ereceğini hatırlatan Aslan, tüm halkı Siyer Yarışmasına katılmaya davet etti.

Batman’da bilgisayar, tablet, cep telefonu ve benzeri iletişim araçlarını kullanamayacaklar için 500 kitabın kırtasiyelerde çoğaltılarak dağıtımının yapıldığını aktaran Aslan, yarışmada dereceye girenlere 1001 ödülün verileceğini anımsattı.

Aslan, “Bu yıl sistemde yapılan değişikliklerden biri, başvurusu tamamlanan kardeşlerimize bilgi mesajı yerine https://peygambersevdalilari.com web sitemizde başvuru sorgulama menüsünden kategori ve kimlik numarası yazılarak başvuru durumu kontrol edilebilmesidir. Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfınca belirlenen https://peygambersevdalilari.com web sayfasından online olarak gerçekleştirilecektir.” dedi.

Yarışmanın dört kategoride yapılacağı bilgisini paylaşan Aslan, “Yarışma 14 Şubat Pazar günü yapılacaktır. Birinci kategori saat 10.00-12.00, ikinci kategori saat 13.00-15.00, üç ve dördüncü kategoriler saat 16.00-18.00 arasında farklı oturumlarda yapılacaktır. Ayrıca yarışmacılara yarışmaya giriş yerleri e-posta/sms yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.” diye konuştu.

İlde Siyer Yarışması için imkanı olmayanlara 500 kitap dağıtıldığını belirten Aslan konuşmasına şöyle devam etti:

“Yarışmamıza ait kaynak kitaplarımız için özel bir baskı yapılmamıştır. Ancak birinci ve ikinci kategori için yarışma komisyonumuzca seçilen kaynak kitabımız İdeal Eğitim Vakfı Eğitim Komisyonu tarafından basılmıştı. Kaynak kitaplarımızın seslendirilmiş haliyle PDF formatında https://peygambersevdalilari.com/yarisma-kitaplari uzantısında indirilebilmektedir. Gelen yoğun talep üzerine bazı hayırseverlerin sponsor olmasıyla bilgisayar, tablet, cep telefonu ve benzeri iletişim araçlarını kullanamayacaklar için ilimizde 500 kitap kırtasiyelerde çoğaltılarak dağıtımı yapıldı.”

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER