HaberlerEğitimŞırnak'ta köy okulları yüz yüze eğitime hazırlanıyor

Şırnak'ta köy okulları yüz yüze eğitime hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 15 Şubat'ta köy okullarının açılacağını duyurmasının ardından Şırnak'ın Silopi ilçesinde, öğretmenlerin öncülüğünde köylüler okulda temizlik çalışması başlattı.

Şırnak'ta köy okulları yüz yüze eğitime hazırlanıyor

Silopi ilçesine bağlı Çukurca İlk-Ortaokulu'nda eğitim ve öğretim hazırlıkları başladı. Öğretmenler ve köylüler beraber okul zeminini deterjanla, masa ve sıraları ise antitepstik dezenfektan ile baştan aşağı temizledi.

Yeni tip Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında fiziksel mesafeyi korumak için sıralara uyarı etiketleri yapıştırılırken, okul ve sınıf girişlerine el dezenfektanı takıldı. Okulun birçok noktasına maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması için çeşitli uyarı afişleri asıldı.

Sekvan Yel

Okul Müdürü Sekvan Yel, okulların açılmasının eğitimciler ile öğrencileri sevindirdiğin belirterek, "Okulların açılacak olması hem bizleri hem de öğrencileri sevindirdi. Uzun bir dönemin ardından yine ders zillerimiz çalmaya başlayacak. Okulumuzu dezenfekte ettik ardından okul temizliğine başladık. Bu çalışmalarımıza öğretmen arkadaşlarımız, köy muhtarımız ve köylü vatandaşlarımız bize yardım ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Okulumuz şu an yüz yüze eğitime hazır bir haldedir. Tüm velilerimizin güvenli bir şekilde çocuklarını eğitime göndermelerini bekliyoruz." dedi.

Veysi Atilla

Okul temizliğine katılan Köy Muhtarı Veysi Atilla, okulların eğitim-öğrenime açılmasını sevinçle karışladıklarını belirterek okulun eğitime hazır olduğunu söyledi.

Mehmet Atilla

Temizlik çalışmasına katılan köylülerden Mehmet Atilla da çocuklarının yüz yüze eğitim-öğretime başlamasına sevindiklerini ifade etti.

Atilla, "Biz de vatandaşlar olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Temizlik çalışmalarına katılan herkese çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Psikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorPsikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolüDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolü
SIRADAKİ HABER