HaberlerEğitimSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 14 Eylül Anadolu Lisesine gerçekleştirdiği ziyarette, öğrencilere rehavete kapılmamaları ve kurallara riayet etmeye devam etmelerinin sürece etkileri konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Covid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime verilen uzun aranın ardından Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Millî Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda Siirt'te okullarda yüz yüze eğitime başlandı.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemde yüz yüze eğitime başlanması dolayısıyla Siirt Merkez 14 Eylül Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Okulun genel durumu hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ve okul idarecilerinden bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, sınıfları gezerek öğrencilerle geleceğe dair hedefleri ve hayalleri üzerine sohbet etti. Öğrencilere kitap hediye eden Vali, başarı dileklerini iletti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt'in salgın durumuna göre düşük riskli düzeyde olduğunu ifade etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, "Dün akşam Sayın Cumhurbaşkanı'mız başkanlığında Kabine toplantısı yapıldı. Ülkemizdeki iller salgın durumlarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olmak üzere dört düzeye ayrıldı. İlimiz de risk seviyesi en düşük olan iller arasında. Ben, başta salgının başından bu yana fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımıza, kamu kurumu personellerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, esnafımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu

"Rehavete kapılmamak son derece önemli"

Siirt'in düşük riskli seviyede olması nedeniyle vatandaşların rehavete kapılmamaları uyarısında bulunan Hacıbektaşoğlu, halkın, salgına karşı alınan tedbirlere her zamankinden daha fazla dikkat etmeleri, maske, mesafe ve temizlik kurallarına daha sıkı bir şekilde uymaları gerektiğine dikkat çekti.

Tedbirlere tam riayet ederek ve alınan tedbirleri koruyarak daha fazla normalleşilebileceğinin altını çizen Hacıbektaşoğlu, "Bugün çok mutluyuz, inşallah bunu sürdürmek için var gücümüzle tüm Siirt olarak hep beraber çalışacağız." diye konuştu.

Uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen öğrencilerin de oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları görüldü.

Vali Hacıbektaşoğlu'nun okul ziyaretinde, İl Milli Eğitim Müdürü Deniz edip ve okul yöneticileri de hazır bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER