HaberlerEğitimSeçmeli derslerde son gün 22 Ocak

Seçmeli derslerde son gün 22 Ocak

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü, yaptığı yazılı açıklamada, okullarda seçmeli olarak okutulan “Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı, Kur'an-ı Kerim ve Arapça” derslerini tercih etmeleri için velilere çağrıda bulundu.

Seçmeli derslerde son gün 22 Ocak

'Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı Temel Dini Bilgiler' derslerinin seçim sürecinin başladığını anımsatan Görgülü, ortaokulları ve liselerin yönetimleriyle irtibata geçerek ders tercihlerinin yapılabildiğini söyledi.

Seçmeli dersler arasında 'Kur’an-ı Kerim, Hazreti Muhammed’in Hayatı ve Temel Dini Bilgileri' içeren seçmeli derslerin belirlenme işlemlerinin 22 Ocak'ta sona ereceğine dikkat çeken Görgülü şöyle devam etti:

Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir. Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum: Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocakta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim.

Allah'ın razı olduğu bir neslin yetiştirilmesi gerektiğini vurgulayan Görgülü, “Bugün birçok gencimizin teröre bulaşması, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu kalplerine yerleştirmek ve  yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için vazgeçilmez bir görevdir. Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızı Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.” dedi.

Açıklamasının sonunda Görgülü, "Allah’ın sözlerini öğrenmek ve anlamak için Kur’an-ı Kerimi, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek ve örnek almak için Peygamberimizin hayatı, dinimizi en güzel öğrenmek için de temel dini bilgiler derslerini seçelim." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER