HaberlerEğitimŞanlıurfa'da eğitim enstitüsü kuruluyor

Şanlıurfa'da eğitim enstitüsü kuruluyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek, Türkiye'nin ise 10’uncu hizmet içi eğitim enstitüsünün yapımına başlandı.

Şanlıurfa'da eğitim enstitüsü kuruluyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yer alan Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezi (YASEM), Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından bakanlık oluru alındı. Bakanlık Oluru ile Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine "Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO Müdürlüğü" açılacak.

Karaköprü’de hizmete başlayacak olan Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü ve ASO Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk ve tek, Türkiye’nin ise 10’uncu Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü olacak.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine fayda sağlayacak Hizmet İçi Eğitim Merkezi gibi yeni bir projenin de yakın zamanda hizmet vereceğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER