HaberlerEğitimSağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

Fetva Kurulu, süt ticareti için belli bir bedel karşılığında ineklerin veya süt veren diğer hayvanların kiralanmasının caiz olduğunu belirtti.

Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?

İTTİHADUL ULEMA Fetva Kurulu, "Sağmal hayvan çiftliği için inek kiralamak caiz midir?" sorusuna yanıt verdi.

Fetvada, şu ifadelere yer verildi.

"Süt ticareti için belli bir bedel karşılığında ineklerin veya süt veren diğer hayvanların kiralanması caizdir. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak kiralanan hayvanlardan elde edilen süt, kiralayan kişiye aittir. Kiracı, anlaştığı kira müddeti bittikten sonra ya yeni bir kira akdi yapar ya da alışveriş akdiyle inekleri sahibinden satın alabilir."

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacakGaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacakEğitimciler Temel Dini Bilgiler ile birlikte Kürtçe ve Zazaca derslerini seçmeye çağırdıEğitimciler Temel Dini Bilgiler ile birlikte Kürtçe ve Zazaca derslerini seçmeye çağırdıMalatya'daki STK’lardan velilere siyer ve dini bilgiler dersleri çağrısıMalatya'daki STK’lardan velilere siyer ve dini bilgiler dersleri çağrısıOrtaokul öğrencileri için 3 bin 350 soruluk yeni kaynak desteğiOrtaokul öğrencileri için 3 bin 350 soruluk yeni kaynak desteğiAile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduAile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunuldu
SIRADAKİ HABER