HaberlerEğitimPYBS sonuçları açıklandı | Eğitim Haberleri

PYBS sonuçları açıklandı | Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5, 6, 7, 9, 10,11. sınıflar için 22 Haziran 2014 tarihinde Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yapıldı. MEB PYBS Soruları 2014 sınavdan sonra yayınladı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Sonuçları 2014 merakla beklenirken nihayet açıklandı. İşte 2014 PYBS Sınav Sonuçları (PYBS Sınav Sonuçları 2014 sorgulama ekranı) ve sınav hakkında bilgiler..

PYBS sonuçları açıklandı | Eğitim Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5, 6, 7, 9, 10,11. sınıflar için 22 Haziran 2014 tarihinde Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yapıldı. MEB PYBS Soruları 2014 sınavdan sonra yayınladı.

Bursluluk sınav sonuçları 21 Temmuz 2014'te açıklandı. 2014 Bursluluk sınav sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

PYBS Sınav Sonuçları 2014 Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın..!

852 bin 701 öğrencinin başvurduğu Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınav, sorunsuz tamamlanınca öğrecilerin gözü şimdi PYBS Sınavı Soru ve Cavapları açıklandıktan sonra PYBS Sınav Sonuçlarındaydı ve MEB Sonuçları açıkladı.

“PARASIZ YATILILIK İÇİN PANSİYONLU OKUL TERCİHLERİNİN ALINMASI “ndan sonra, 25 Ağustos 2014 tarihinde “PANSİYONLU OKULLARA YERLEŞTİRME SONUÇLARI” Açıklanacaktır. Yani kazanıp kazanamadığınız 25 Ağustosta belli olacaktır.

Bilindiği üzere PYBS 22 Haziran"da yapıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sınav takvimine göre PYBS sonuçları 21 Temmuz"da açıklanacak. PYBS sınav sonuçları sadace puan olarak açıklanacak. Bursluluk sınav sonuçlarına göre 6-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında Parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri alınacaktır. Yine PYBS sınav sonuçlarına göre Pansiyonlu Okullara Yerleştirme Sonuçları 25 Ağustos 2014 tarihinde açıklanacaktır.
 
SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE TERCİHLERİN ALINMASI

  
8, 9, 10 ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 6-15 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları ise 25 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Bakanlığın internet adreslerinde ilan edilecektir.
 
Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni ve/veya “Yerleştirme Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp, onaylayıp ve mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.
 
PARASIZ YATILILIK ve BURSLULUKLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 
Sınavı Kazanan Öğrencilerin Kayıt- Kabullerinde İstenen Belgeler
 
10.07.2008 tarihli ve 26932 sayılı Resmî Gazete"de yayımlanan “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği”nin 19. maddesinde belirtilen belgeler kayıt-kabul sırasında istenecektir.
 
Kayıt – Kabul Tarihleri

 
Ortaöğretim okul/kurumlarında parasız yatılı olarak okumaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri; kazandıkları pansiyonlu okul müdürlükleri tarafından
 yapılacak olup, 25 Ağustos 2013 tarihinde başlayıp 05 Eylül 2014 günü saat 17.00"ye kadar sürecektir.
 
Bursluluğu kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okul/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrencilerin öğrenim gördükleri Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Kılavuzu /2014 veya kayıt yaptırdıkları MEB"e bağlı resmî okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup, öğrenci kayıtlarının başladığı tarihte başlayıp 26 Eylül 2014 günü saat 17.00"ye kadar sürecektir. Belirtilen süreler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler tüm haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

KAYNAK: Haber Yurdum

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

İLGİLİ HABERLER

ATA AÖF sonuçları açıklandıATA AÖF sonuçları açıklandıİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiEğitimin ve eğitimcilerin sorunları giderilmelidirEğitimin ve eğitimcilerin sorunları giderilmelidirMilli Eğitim Bakanı Selçuk: “Telafi programları hazırlıyoruz”Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “Telafi programları hazırlıyoruz”
SIRADAKİ HABER