HaberlerEğitimÖzgür Halep Üniversitesi’nden MAÜ’ye akademik ziyaret

Özgür Halep Üniversitesi’nden MAÜ’ye akademik ziyaret

Özgür Halep Üniversitesi yetkililerinden oluşan bir heyet Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı ziyaret ederek iki üniversite arasındaki işbirliği imkânları üzerine görüşmelerde bulundu.

Özgür Halep Üniversitesi’nden MAÜ’ye akademik ziyaret

Gerçekleşen ziyarette Mardin Artuklu Üniversitesi ile Özgür Halep Üniversitesi arasında akademik işbirliği, iki üniversite arasında ortak bilimsel çalışmalar, bilim insanları ve öğrencilerin akademik değişim programları, ortak seminer, panel, konferans, çalıştay ve kültürel etkinlik organizasyonları gibi konu başlıkları ele alındı.

Ülke olarak kardeş Suriye halkının daima yanında olduklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, üniversite olarak akademik ve bilimsel anlamda da her zaman onların yanlarında olduklarını ve her türlü desteği vermek için yardıma hazır bulunduklarını ifade etti.

Ziyaret sonrasında her iki üniversite arasında ikili işbirliği oluşturmak ve bilimsel işbirliğini daha ileriye götürüp geliştirmek amacıyla “Eğitim İşbirliği” protokolü hazırlanması konusunda mutabakata varıldı.

İLGİLİ HABERLER

ÖNDER Başkanı Çal: Temel dini bilgilerin öğrenilmesi çok önemlidirÖNDER Başkanı Çal: Temel dini bilgilerin öğrenilmesi çok önemlidir2020-KPSS branş bazında sıralamalar güncellendi2020-KPSS branş bazında sıralamalar güncellendiDestekleme ve yetiştirme kursları yarın başlıyorDestekleme ve yetiştirme kursları yarın başlıyorTarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekTarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyorÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyor
SIRADAKİ HABER