HaberlerEğitim​ÖNDER Malatya Şubesinden öğrencilere kaynak kitap desteği

​ÖNDER Malatya Şubesinden öğrencilere kaynak kitap desteği

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Malatya Şubesi, tüm okullardaki dezavantajlı öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 16 bin 750 adet kaynak ve sınava hazırlık kitabı desteğinde bulundu.

​ÖNDER Malatya Şubesinden öğrencilere kaynak kitap desteği

ÖNDER Malatya Şubesinin desteğiyle 9, 10 ve 11. sınıflar için kaynak kitap, okula yardımcı sınavlara hazırlık kitapları, YKS kapsamında TYT ve AYT hazırlık kitaplarının dağıtımı için Malatya Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde teslim töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene; Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, İl Milli Eğitim Şube ve İlçe Müdürleri, ÖNDER Malatya Şube Başkanı Abdurrahman Taşkesen, Okul Müdürü Nuri Yanbay ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

"Malatya'da 15 bine yakın dezavantajlı öğrenci var"

Törende konuşan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, salgın sürecinde öğrencilerin sosyal, psikolojik, akademik durumlarıyla ilgili yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyerek şöyle devam etti:

 "Özellikle dezavantajlı öğrencilerimize yönelik olarak bir dizi proje ve faaliyet gerçekleştiriyoruz. Yalnız kalmasını istemediğimiz bu grupların, Milli Eğitim ailesi olarak yanında olmak istedik.  Daha önce Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 8'inci sınıflara kaynak desteğinde bulunmuştuk. Bugün de sesimizi ÖNDER duydu, Deniz Feneri Derneği ile birlikte bu şehirdeki çocuklara dokunmak istediklerini belirttiler ve bizleri çok mutlu ettiler.  Şehrimizde sesimizi duymak isteyen elbette çok sayıda hayırsever, iş adamı STK vardır. Diğer STK'lara da sesimizi duyurmak istiyoruz. Malatya'da 15 bine yakın dezavantajlı öğrenci var. Tablet konusunda yapamadık, kaynak konusunda çocuklarımızın yanında duralım. Devlet ve millet olarak bu çocukların yanında olduğumuzu hissettirmemiz lazım.  Bunun için bugün kaynak desteği yapacağız. Çok büyük bir maliyeti yok. Şehrimizin aynı duyarlılığı tablet konusunda gerçekleştireceğini düşünüyorum.  Şehrimizden büyük bir destek bekliyoruz."

"Bu olanaklar ve özverili çalışmalar sayesinde öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri artacak, umutları büyüyecektir"

Toplamda 16 bin 750 adet kaynak ve sınava hazırlık kitabının dağıtımı yapılacağına dikkat çeken Kanbay, "9, 10, 11. sınıflar için matematikten fene; tarihten coğrafyaya kadar kaynak kitaplar, okula yardımcı sınavlara hazırlık kitapları; yine YKS kapsamında TYT ve AYT Hazırlık kitaplarının dağıtımı için bugün start veriyoruz. Bu olanaklar ve özverili çalışmalar sayesinde öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri artacak, umutları büyüyecektir. Bunun yansımalarını inşallah yakında görme şansımız olacaktır.  Başta emeği geçen ÖNDER'e ve ilgili konuda çaba gösteren, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

"Tüm okullarda bulunan dezavantajlı 9, 10, 11 sınıflar için 16 bin 750 adet kaynak kitap desteğinde bulunduk"

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Malatya Şube Başkanı Abdurrahman Taşkesen ise, "ÖNDER İmam Hatipliler Derneği kendini eğitime adayan bir sivil toplum örgütü. Eğitim konusunda sorumluktan kaçınmayan, faaliyetlerini o yönde gerçekleştirmekte. Yaklaşık bir ay önce İmam Hatip 12. Sınıf öğrencilerinin kaynak kitaplarını tedarik ederek kendilerine teslim ettik. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüzün 9, 10, 11 sınıflar için yaptığı talep üzerine girişimlerde bulunduk. Dezavantajlı bölgelere 16 bin 750 adet kaynak kitaptan 9, 10, 11 sınıflara yönelik bir çalışma içerisine giriştik. Kaynak kitaplarımız öğrencilerimize takdim edilmek üzere hazır durumda. Hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

"Çocuklarımızın önünü açmak ve İmam Hatip Okullarında eğitimlerini tamamlamak adına biz elimizde ne gelirse yapmaya hazırız"

Selahaddin Eyyübi Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin geçen yıl çok ciddi başarılar elde ettiğini anımsatan Taşkesen, "Bu yıl da bu başarılarının devam etmesini istiyoruz. Velilerimizden, okul idarecilerimizden ve öğretmenlerimizden talebimiz, öğrencilerimizin son sınıfa gelmesinin ardından özel okullara kayma durumu var. Bu konunun dikkate alınarak önüne geçilmesini istirham ediyoruz. Çünkü bu çocuklarımız 4 yıl boyunca bu okula emek veriyor. Son sınıfta birileri o emeklere konmak istiyor. Bu çocuklarımızın önünü açmak ve İmam Hatip Okullarında eğitimlerini tamamlamak adına biz elimizde ne gelirse yapmaya hazırız" diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından kitaplar teslim edildi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER