HaberlerEğitimÖNDER’den seçmeli ders çağrısı

ÖNDER’den seçmeli ders çağrısı

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Mardin Şube Başkanı Abdulsamet Yılmaz, okullarda seçmeli olarak okutulan “Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı, Kur'an-ı Kerim ve Arapça” derslerinin tercih etmeleri için velilere çağrıda bulundu.

ÖNDER’den seçmeli ders çağrısı

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca alınan 19 Şubat 2018 tarihli ve 56, 57, 59, 60 sayılı kararları ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin "Ders seçimi" başlıklı 11'inci maddesi kapsamında, eğitim öğretim yılı için seçmeli ders tercihi son başvuru tarihi 22 Ocak olarak belirtilmişti.

Kur’an-ı Kerim, Hazreti Muhammed'in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin, çocukların dinini öğrenmesi için büyük bir fırsat olduğunu, ahlaklı bir toplumun ahlaklı bireylerden geçtiğini söyleyen uzmanlar, bu nedenle Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatından örneklerin etkili olduğunu belirtiyor.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Mardin Şube Başkanı Abdulsamet Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, “Çocuklarımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına Temel Dini Bilgiler, Hazreti Muhammed'in Hayatı, Kur'an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz. Çocuklarımız tarafından seçmeli olarak alınan bu dersler, onların İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmalarına, dini sadece akademik ve teorik ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gereken bir değer olarak anlamalarına katkı sağlayacaktır.” dedi.

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı güvenli bir şekilde geleceğe taşımak için sahip olmaları gereken medeniyet tasavvurunu inşa etmemiz gerekiyor.” Diyen Yılmaz, “Tercihini hangi meslekten yana yaparsa yapsın her bir gencimizin manevi dinamiklere sahip olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. Bu vesileyle tüm velilere seslenmek istiyorum, 22 Ocak 2021 tarihine kadar çocuklarının okuduğu okullara gidilerek seçmeli derslerini seçmeleri konusunda önemli buluyorum.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER