HaberlerEğitimOkullara beceri ve tasarım atölyeleri yapılacak

Okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapılacak

Gaziantep’te okullara beceri ve tasarım atölyelerin yapılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Şahinbey Belediyesi tarafından çalışmalar başlatıldı.

Okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapılacak

Konu ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesinin sunduğu imkanlarla öğretmenlerin ve öğrencilerin teknolojiye çok daha kolay ulaşabildiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milli kalkınma hedeflerine adım adım ilerlendiğini ifade eden Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak öğretmenlere ve öğrencilere çeşitli imkanlar sunulduğunu ifade etti.

Tahmazoğlu okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapmak için gerekli girişimlerin yapıldığını ifade ederek, “Gençlerimizin ve öğretmenlerimizin teknoloji ile buluşması adına teknoloji dergilerine aboneliklerini gerçekleştirdik. Böylelikle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bilim ve teknolojiyi çok daha yakından takip edebilecekler. Ayrıca deneyap atölyelerimizde gençlerimiz yeteneklerini ve kabiliyetlerini ön plana çıkarabiliyorlar. Bu anlamda deneyap atölyelerimiz güzel hizmetler veriyorlar. Ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak okullarımıza beceri ve tasarım atölyeleri yapacağız. Bu anlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile görüştük yarısını onlar yarısını biz yapacağız. Şahinbey Belediyesi olarak yarınlarımızın teminatı gençlerimiz için çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Peygamber Sevdalıları Vakfı’ndan teşekkür mesajıPeygamber Sevdalıları Vakfı’ndan teşekkür mesajı"Muzır İçeriklere Müdahale İhbar Hattı" ile zararlı içerikler mercek altında"Muzır İçeriklere Müdahale İhbar Hattı" ile zararlı içerikler mercek altındaÖSYM'den YKS duyurusu: Başvurular yarın sona eriyorÖSYM'den YKS duyurusu: Başvurular yarın sona eriyorBir kitap daha "muzır yayın" ilan edildiBir kitap daha "muzır yayın" ilan edildiBakan Selçuk'tan liselerde yüz yüze sınava ilişkin açıklamaBakan Selçuk'tan liselerde yüz yüze sınava ilişkin açıklama
SIRADAKİ HABER