HaberlerEğitimÖğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Gaziantep’te “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında hayata geçirilen “askıda tablet” kampanyası çerçevesinde öğrencilere ücretsiz tablet dağıtımı yapılıyor.

Öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile Gaziantep Valiliği öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde başlatılan “askıda tablet” kampanyası kapsamında 60 bin tablet temin edildi.

Pandemi sürecinde örgün eğitimden uzak kalan öğrencilerin öğrenim hayatına devam edebilmesi amacıyla ilk etapta Nizip, Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinde başlatılan 60 Bin Tablet Dağıtım Töreni’nin son etabında Araban, Yavuzeli, Nurdağı ve İslahiye ilçeleri yer aldı.

Tablet dağıtım törenlerinde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye’de dağıtılan tabletlerin yüzde 14’ünün Gaziantep’te dağıtıldığını söyledi.

Gül, “Bu oranlar doğrultusunda kentte 68 bin 540’ın 60 binini Büyükşehir Belediyesi ve diğer paydaşları tamamladı. Büyükşehir Belediyesi çevre yedi ilçede dağıtımı yaptı, merkezde Şahinbey ve Şehitkamil Belediyesi’nin eksiklerini tamamladı. Sorunlarımız var ama çözülenlere baktığımızda sorunların çok çok azaldığını görüyoruz. Şahinbey ve Şehitkamil belediyeleri şehrin nüfusunun yüzde 85’ini oluşturuyor ve bundan dolayı ekonomik imkanları fazla. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de diğer yedi ilçemiz için merkezi ilçelerde ne varsa bu ilçelerde de olsun diye uğraşıyor. Burada da 20 bin tablet bağışladılar. Dağıtımları yaptık ‘Varını veren utanmaz’ asıl olan bunu devamlı kılmak, kendine dert edinmek.” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, “Şu anda Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’mızın verdiği tabletler dağıtılıyor. Sayısal olarak çok daha az, ihtiyaçları karşılanmadığı bu ortamda herkes elini taşın altına koydu. 60 bin tablet kentte ihtiyaçlı ailelere ulaştırıldı.” şeklinde konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel de, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başlatılan 500 bin tablet kampanyasının Gaziantep’teki dağıtım törenindeyiz. Gaziantep bu konuda tüm Türkiye’ye örnek oldu. Gaziantep modeli ile her konuda olduğu gibi bu konuda da ön plana çıktık. Şehir kendine yakışanı yaptı ve kendi imkanlarıyla 60 bin tablet temin etti.”diye konuştu.

Eğitimin çok önemli olduğunu belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise eğitimin aksamaması için çalıştıklarını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de eğitim fırsat eşitliği olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER