HaberlerEğitimMilli Eğitim Bakanı Selçuk: "Önceliğimiz yüz yüze eğitim"

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Önceliğimiz yüz yüze eğitim"

Yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sağlık koşullarının daha önemli olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Önceliğimiz yüz yüze eğitim"

Düzce’de basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, okulları yakından takip ettiklerini belirterek salgın döneminde ortaokullarda yüzde 76, liselerde ise yüzde 70 civarında katılımın olduğunu söyledi.

Bakan Selçuk, "Valiliklerimiz, İl Hıfzısıhha Kurullarıyla beraber değerlendirmeler yapıyorlar ve her ile özgü kararlar alıyorlar. Tüm valilerimize, ekiplerimize teşekkür ediyorum. Zor bir süreç yaşıyoruz ama bunu hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor. Toplumumuzda her gün her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz, istiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı bir şekilde devam edelim, koşullar bir an önce düzelsin. Bizim önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim ama salgın şartlarını dikkate alarak, okulları açık tutma isteğimize rağmen, diğer ülkelere baktığımızda daha fazla kapalı olduğunu görüyoruz ama bu yine sağlık öncelik prensibimizden kaynaklanan bir şey. Bu zor dönemde bir teşekkür de velilerimize." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER