HaberlerEğitimMEB TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı

MEB TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı

8. Sınıf 1.Dönem TEOG Merkezi ortak sınavı 26-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. 2014 TEOG Soruları ve Cevapları MEB tarafından yayınlandı.

MEB TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri, liseye girişte ilk aşama olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) girdi. 1 milyon 287 bin 847 öğrenci, 26 Kasım ve 27 Kasım 2014'te iyi bir liseye girmek için ter döktü. İkinci dönem sınavı ise 29-30 Nisan'da yapılacak. Her iki gün de 3'er dersten ortak sınav olacak olan öğrenciler, her ders için 40 dakika ter dökecek. 20'şer soruluk sınav aralarında ise 30 dakika dinlenme arası verilecek. 8. Sınıf 1.Dönem TEOG Merkezi ortak sınavı (2014 TEOG Soruları ve Cevapları) yayınlandı. Sınav sorularını aşağıdaki linkten pdf formatında bilgisayarınıza indirip çözebilirsiniz.

2014 TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndirmek için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB ), yapılan yazılı açıklamada, ortaokul 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarının 26 Kasım'da Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 27 Kasım'da ise fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Sonuçlar ocakta bekleniyor
 
Sınava girenler rahat bir nefes alırken, girmeyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, TEOG kapsamında mazeret sınavları yapılacak. 13-14 Aralık"taki mazeret sınavlarına girmek için öğrencilerin, sınava girmeme gerekçesini belgelemesi gerekecek. Mazeret sınavları öğrencilerin kendi okulları dışında, bakanlık tarafından belirlenecek bir okulda ve hafta sonu yapılacak. Ortak sınav sonuçlarının, ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER