HaberlerEğitimMEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

MEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

​Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesinde" Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü’ne" yer verilirken Filistin’in işgali olan "Nakbe Günü’ne" yer vermemesi tepkilere neden oldu.

MEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

Adıyaman Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ali Deniz MEB tarafından her yıl hazırlanan çizelgede "27 Ocak Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü" adıyla belirlenen günün yazılmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "One minut" sözünü hatırlatan Deniz "MEB ne yaptığını biliyor mu? Bu ne aymazlıktır!!!... Cumhurbaşkanımız, Şimon Peres’e, 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz. One minute!' diyor. MEB etkinlik takviminde; ‘Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü’ne yer verirken Filistin’in işgaline ‘Nakbe Günü’ne yer vermiyor." diyerek tepki gösterdi. 

İLGİLİ HABERLER

​Bakan Selçuk "Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri" projesini tanıttı​Bakan Selçuk "Anadolu Masalları ve Dede Korkut Hikâyeleri" projesini tanıttıİnternete ulaşma imkanı olmayan öğrencilere kitap desteğiİnternete ulaşma imkanı olmayan öğrencilere kitap desteğiÇocukların okula yeniden uyum sağlamaları için öğretmen-veli işbirliği şartÇocukların okula yeniden uyum sağlamaları için öğretmen-veli işbirliği şartOrtaokul öğrencilerine yönelik çalışma fasiküllerinin 5. üniteleri yayındaOrtaokul öğrencilerine yönelik çalışma fasiküllerinin 5. üniteleri yayındaBitlis'te AFAD gönüllülerine yüz yüze eğitimBitlis'te AFAD gönüllülerine yüz yüze eğitim
SIRADAKİ HABER