HaberlerEğitimMEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

MEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

​Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesinde" Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü’ne" yer verilirken Filistin’in işgali olan "Nakbe Günü’ne" yer vermemesi tepkilere neden oldu.

MEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepki

Adıyaman Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ali Deniz MEB tarafından her yıl hazırlanan çizelgede "27 Ocak Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü" adıyla belirlenen günün yazılmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "One minut" sözünü hatırlatan Deniz "MEB ne yaptığını biliyor mu? Bu ne aymazlıktır!!!... Cumhurbaşkanımız, Şimon Peres’e, 'Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz. One minute!' diyor. MEB etkinlik takviminde; ‘Uluslararası Yahudi Soykırımı Anma Günü’ne yer verirken Filistin’in işgaline ‘Nakbe Günü’ne yer vermiyor." diyerek tepki gösterdi. 

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER