HaberlerEğitimMARİM-DER’den imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

MARİM-DER’den imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Mardin İmam Hatipliler Derneği, il genelindeki 25 imam hatip liselerinde okuyan 12. sınıf 2 bine yakın öğrenciye kaynak kitap desteğinde bulundu.

MARİM-DER’den imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Mardin İmam Hatipliler Derneğinin (MARİM-DER) talebi ve Önder Genel Merkezi ve Deniz Feneri Ankara şubesinin destekleri ile elde edilen TYT-AYT sınavlarına hazırlık ve kaynak kitapların dağıtımı, MARİM-DER ve ÖNDER İl Başkanı Abdulsamet Yılmaz tarafından imam hatip Liselerinin müdürlerine teslim edildi.

Kitaplar imam hatip liselerinde eğitim-öğretim gören 12. Sınıf öğrencilere verilmek üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Kaynak desteği ile ilgili Mardin İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdulsamet Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

“Mardin İmam Hatipliler Derneği olarak özelde imam hatip liselerimizin genelde ise ilimizin eğitimine ve öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Özellikle yaşadığımız bu salgın döneminde öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemeyi kendimize görev olarak kabul ettik. Önder Genel merkezimizin çeşitli yayınevleri ile yapmış olduğu görüşmeler ve Deniz Feneri Ankara şubesi Derneğinin de katkılarıyla gönderilen kitaplarımızı okullarımız aracılığı ile öğrencilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Çeşitli yayınevlerinin baskıları olan kitaplar İlimiz ve İlçelerimizde bulunan İmam Hatip Liselerimizde okuyan 12. Sınıf öğrencilerimize ulaştırılıyor. TYT-AYT Sınavlarına hazırlık ve kaynak kitap öğrencilerimize verilmek üzere temin edilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize katkı sağlayan, sağlayacak olan, gönlü bizlerle birlikte olan, dûa eden STK'lara, kurum ve kuruluşlara, hayır sahiplerine teşekkür ederiz. Allah-u Teâlâ razı ve memnun olsun inşallah.”

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER