HaberlerEğitimMardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi” projesini hayata geçiriyor.

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Üniversitenin yürütücülüğünü üstlendiği ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Artuklu Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nin de ortak olduğu “Tüm Bireylerin Gelişim ve Öğrenmesini Hedefleyen Kapsayıcı Okul Kültürü ve Uygulamalarının İnşa Edilmesi” projesinin Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edildiği bildirildi.

Proje finansmanın, “Avrupa Birliği Hibe Programları” kapsamında gerçekleştirildiğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Halis Sakız, 

“Mardin’in farklı ilçelerinden 10 ilkokulun katılım sağlayacağı projede dezavantajlı koşullarda yaşayan öğrenciler başta olmak üzere, tüm öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanması adına üniversitemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Ekinci danışmanlığında faaliyetler gerçekleştireceğiz.” dedi.

Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin, bölümde bulunan öğretim elemanlarının katkılarıyla bir yıl  süre ile  yürütüleceğini ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ise şöyle dedi:

“Proje ile birlikte, öğrencilerin nitelikli eğitim ve öğretime erişiminin sağlanmasının yanında düzenlenecek faaliyetler kapsamında; aile, öğretmen ve yönetici eğitimleri, materyal geliştirme çalışmaları, bilimsel araştırmalar ve farkındalık artırıcı etkinliklerin yapılacak olmasını son derece önemli bir uygulama olarak görüyorum.? Proje ile birlikte bölgede ki öğrenci ve eğitimcilerimize farklı bir bakış açısı sunulacağına inanıyorum.”

Proje sözleşmesinin ilgili taraflar arasında imza töreni önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te 90 bin öğrenci yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşadıBitlis'te 90 bin öğrenci yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşadıYKS başvuruları bugün sona eriyorYKS başvuruları bugün sona eriyorDüşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitim başladıDüşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitim başladıDönem başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı yapıldıDönem başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı yapıldıYüz yüze eğitim bugün başlıyorYüz yüze eğitim bugün başlıyor
SIRADAKİ HABER