HaberlerEğitimMardin’de eğitim çalıştayı başladı

Mardin’de eğitim çalıştayı başladı

Mardin Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Eğitimde M.A.R.D.İ.N. Projesi” kapsamında 2 gün sürecek çalıştay başladı.

Mardin’de eğitim çalıştayı başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen çalıştayda alanında uzman eğitimcilerin bir araya gelecek.

Çalıştayın açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Mardin'i eğitimde Türkiye genelinde ön sıralara taşımaya yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Polat; “Mardin olarak bütün eğitim ve öğretim kademelerimizi ileriye taşıyacak, yenilikçi düşünen, kişisel ve mesleki becerilerle donanmış, ahlaklı, erdemli ve değerlerine sıkı sıkıya bağlı, bilimi önceleyen nesiller yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Bütün okullarımızla sürekli iletişimi sağlayarak büyük bir aile olmanın gereği olarak yaşanan sorunlara kalıcı çözümler bulmak ve eğitimi bütün boyutları ile güçlü kılmak için toplandığımız bu çalıştay hayırlara vesile olsun. Bütün katılımcılara sloganlaştırdığım şu cümleyi söylemek istiyorum; Kadim şehrin çocukları sizin bahçenizde büyüyecek.” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, ilçe milli eğitim müdürleri, sendika ve sivil toplum kuruluşları ile bazı öğretmenlerin katıldığı çalıştay 2 gün devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER