HaberlerEğitimMardin’de 4 bin kitap kapasiteli kütüphane açıldı

Mardin’de 4 bin kitap kapasiteli kütüphane açıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde 4 bin kitap kapasiteli ve etüt merkezi olarak da kullanılacak olan kütüphane dualarla açıldı.

Mardin’de 4 bin kitap kapasiteli kütüphane açıldı

İlçenin Şenköy Mahallesi Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bünyesinde hizmet verecek olan kütüphanenin mahalle halkına da hizmet vermesi amaçlanıyor.

Kütüphanenin açılışının ardından açıklamalarda bulunan Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, kütüphanenin mahalle için büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kütüphanenin açılması için katkı sağlayan ve emek veren herkese teşekkür eden Altay, “Bu beldede yetişen çocuklarımızın kütüphaneden istifade ederek yetişmeleri, vatanına, milletine hayırlı bir evlat olmaları en büyük arzumuzdur. Bu beldemizde kütüphaneye ciddi bir ihtiyaç vardı. Evet, okullarımızda küçük çaplı kütüphanelerimiz vardı. Fakat bu kadar kitap sayısı bol ve aynı zamanda çocuklarımızın kendi kendine ders çalışabilecekleri bir ortam yoktu. Bu vesileyle birçok ihtiyacı karşılayabilecek bir alan tesis edilmiş oldu.” dedi.

Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü İzzettin Cemiloğlu da , “Kütüphanemizde yaklaşık 4 bin kitap bulunmaktadır. Tabi bu kütüphaneyi oluştururken çok değerli ağabeylerimiz, arkadaşlarımız destekte bulundular. Okulumuz bünyesinde kurulan kütüphane etüd salonu olarak da açıldı. Kütüphanemiz sadece öğrencilerimiz için değil, Şenköy beldemizde bulunan bütün vatandaşlara hitap edecek şekilde dizayn edildi. Kitaplarımız mevcut, katkı sunanlara çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kütüphaneyi yaptıran Jandarma Onbaşı Salih Albayrak’ın babası Mehmet Albayrak ise oğlunun ismini taşıyan kütüphanenin açılışını yaptıkları için çok mutlu olduğunu belirtti.

Kütüphaneye 2010 yılında Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki Bağdere jandarma karakoluna PKK tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Onbaşı Salih Albayrak'ın ismi verildi.

Törene, Midyat Kaymakamı Tekin Dündar, Garnizon Komutanı Albay Türker Tuna, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Başsavcı Burak Olgun, Midyat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Ünal, Midyat İlçe Emniyet Müdürü Bolkar Bostancı, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış, Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel, Şenköy 75’inci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü İzzetin Cemiloğlu, Salih Albayrak'ın babası Mehmet ve annesi Asiye Albayrak ile vatandaşlar katıldı.(İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER