HaberlerEğitimMalatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

Malatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

25 Aralık 2020 tarihinden itibaren pandemi nedeni ile uzaktan eğitim sürecine geçilen bu dönemde, yetim-öksüz öğrencilere uzaktan eğitime destek amacıyla Vali Aydın Baruş tarafından 92 adet tablet ve 3 adet bilgisayar dağıtıldı.

Malatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

Vali Baruş, uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet hediye ederken, tablet vermek üzere evlerine gittiği ailelerin genel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için nakdi yardımda bulunarak vatandaşların sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Sorunların çözümü için gerekli işlemleri başlatan Vali Baruş, "Eğitim-öğretimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek amacıyla tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin uzaktan eğitime erişebilmeleri için temin ettiğimiz tablet ve bilgisayarları ailelerimize teslim ediyoruz. Öğrencilerimize düşen görev ise derslerini takip etmek ve çok iyi çalışmak. Biz devlet olarak tüm kurumlarımızla birlikte her zaman vatandaşımızın yanında olarak gerekli desteği vermekteyiz. İnşallah hep birlikte bu zorlu süreci atlatacağız." dedi. 

İLGİLİ HABERLER

ÖNDER Başkanı Çal: Temel dini bilgilerin öğrenilmesi çok önemlidirÖNDER Başkanı Çal: Temel dini bilgilerin öğrenilmesi çok önemlidir2020-KPSS branş bazında sıralamalar güncellendi2020-KPSS branş bazında sıralamalar güncellendiDestekleme ve yetiştirme kursları yarın başlıyorDestekleme ve yetiştirme kursları yarın başlıyorTarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekTarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyorÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyor
SIRADAKİ HABER