HaberlerEğitimMalatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

Malatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

25 Aralık 2020 tarihinden itibaren pandemi nedeni ile uzaktan eğitim sürecine geçilen bu dönemde, yetim-öksüz öğrencilere uzaktan eğitime destek amacıyla Vali Aydın Baruş tarafından 92 adet tablet ve 3 adet bilgisayar dağıtıldı.

Malatya'da uzaktan eğitime destek için tablet dağıtıldı

Vali Baruş, uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri evlerinde ziyaret ederek tablet hediye ederken, tablet vermek üzere evlerine gittiği ailelerin genel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için nakdi yardımda bulunarak vatandaşların sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Sorunların çözümü için gerekli işlemleri başlatan Vali Baruş, "Eğitim-öğretimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek amacıyla tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin uzaktan eğitime erişebilmeleri için temin ettiğimiz tablet ve bilgisayarları ailelerimize teslim ediyoruz. Öğrencilerimize düşen görev ise derslerini takip etmek ve çok iyi çalışmak. Biz devlet olarak tüm kurumlarımızla birlikte her zaman vatandaşımızın yanında olarak gerekli desteği vermekteyiz. İnşallah hep birlikte bu zorlu süreci atlatacağız." dedi. 

İLGİLİ HABERLER

Psikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorPsikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolüDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolü
SIRADAKİ HABER