HaberlerEğitimMalatya'da EKPSS'ye girenlere tercih desteği

Malatya'da EKPSS'ye girenlere tercih desteği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından, EKPSS sınavına giren engelliler için tercih destek merkezi oluşturuldu.

Malatya'da EKPSS'ye girenlere tercih desteği

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Engelli Koordinasyon Merkezi, ÖSYM tarafından her iki yılda bir yapılan EKPSS sınavına giren engelli öğrencilere bu yıl da tercih destek merkezi oluşturdu. Kernek Külliyesi altında bulunan Engelli Koordinasyon Merkezi’ne, EKPSS sınavına giren engelliler yoğun ilgi gösterdi.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu, engellilerin her türlü engeli aşması için gerek sosyal ve kültürel açıdan gerekse de yaşamdaki sıkıntılarını giderebilmek için ekip olarak özverili ve gayretle tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirtti.

Katipoğlu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak engellilerimizin her türlü engeli aşması için gerek sosyal kültürel açıdan gerekse de yaşamlarındaki sıkıntılarını giderebilmek için arkadaşlarımız özveri ile çalışıyor. Buradaki bu yoğunluğun sebebi engelli kardeşlerimizin EKPSS sınavına girmeleridir. Tercih konusunda arkadaşlarımız yardımcı oluyorlar. 2 Kasım 2019 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu’nda bir kurs başlatmıştık. Pandemi sürecine kadar bu kurslarımız devam etti. Buradaki arkadaşlarımız gerekli eğitimi ve rehberlik hizmetini aldılar. O kurslara 280 tane engelli kardeşimiz katılmıştı. Kurslar tamamlandı, sınavlarına girdiler, şimdi ise yeni bir dönem olan tercih dönemi başladı." diye belirtti.

Kurslarının 2010 yılında başladığını ve bugüne kadar 1450 engelli vatandaşın katıldığını kaydeden Katipoğlu, "Ve aynı zamanda engelli vatandaşlarımıza rehberlik ettik. Bugüne kadar 400 kardeşimiz devlet memurluğu kadrosunu aldılar ve hayata atıldılar. Bizler de sosyal ve kültürel iş hayatına ve ekonomi hayatına engelli kardeşlerimizin atılması için büyük çaba ve gayret sarf ediyoruz. 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında bir tercih dönemi var. Kernek Külliyesi altında ki Engelli Koordinasyon Merkezi’ndeki arkadaşlarımız danışmanlık hizmeti veriyorlar. Tercih yapmaları noktasında rehberlik ediyorlar. Bu konuda çalışma arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimize de inşallah hayırlı bir sonuç almalarını Rab’bimden niyaz ediyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Peygamber Sevdalıları Vakfı’ndan teşekkür mesajıPeygamber Sevdalıları Vakfı’ndan teşekkür mesajı"Muzır İçeriklere Müdahale İhbar Hattı" ile zararlı içerikler mercek altında"Muzır İçeriklere Müdahale İhbar Hattı" ile zararlı içerikler mercek altındaÖSYM'den YKS duyurusu: Başvurular yarın sona eriyorÖSYM'den YKS duyurusu: Başvurular yarın sona eriyorBir kitap daha "muzır yayın" ilan edildiBir kitap daha "muzır yayın" ilan edildiBakan Selçuk'tan liselerde yüz yüze sınava ilişkin açıklamaBakan Selçuk'tan liselerde yüz yüze sınava ilişkin açıklama
SIRADAKİ HABER