HaberlerEğitimLiselerde yüz yüze sınavlar bugün başlıyor

Liselerde yüz yüze sınavlar bugün başlıyor

Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar dâhil tüm iş ve işlemler, bugünden başlamak üzere 26 Mart Cuma gününe kadar bitirilecek.

Liselerde yüz yüze sınavlar bugün başlıyor

Coronavirus ile mücadele tedbirleri kapsamında illerin risk durumuna göre 2 Mart'ta yüz yüze eğitime başlandı. Orta ve düşük riskli illerde lise öğrencileri de geçen hafta ders başı yaptı.

Birçok lisede birinci dönem sınav yapılamadığından, yapılamayan sınavlar bugün itibarıyla 81 ilde salgın tedbirleri kapsamında yüz yüze gerçekleştirilecek. Sınavlar üç hafta içinde tamamlanacak.

Birinci döneme ilişkin iş ve işlemler 26 Mart Cuma gününe, sorumluluk sınavlarına ilişkin tüm iş ve işlemler ise 31 Mart Çarşamba gününe kadar e-Okul sistemine işlenerek tamamlanacak.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemine ilişkin sınavlarını tamamlamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 8-26 Mart 2021 tarihlerinde, birinci döneme ilişkin sınavları yapamamış olan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında tamamlayacak.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER