HaberlerEğitimKöy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları bugün açıldı.

Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

2020-2021 eğitim öğretim döneminin 22 Ocak 2021'de başlayan yarı yıl tatilinin sona ermesiyle Milli Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda, Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve yüz yüze eğitime geçişte eğitimin başlangıcı olan tüm bağımsız anaokullarında bugün ders zili çaldı.

1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

8’inci sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kademeli yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından Gaziantep genelindeki köy okulları yüz yüze eğitime hazır hale getirildi. Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için temizlik ve tadilat çalışması yapıldı.

Kentte anaokulu ve köylerdeki ilkokul ile ortaokullarda okuyan öğrenciler için uzun bir aranın yeniden ders zili çaldı. Öğrenciler, salgın tedbirleri kapsamında eğitime başladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, eğitim öğretimin başladığı köy okullarını ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Gül’e İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER