HaberlerEğitimİnternete ulaşma imkanı olmayan öğrencilere kitap desteği

İnternete ulaşma imkanı olmayan öğrencilere kitap desteği

Batman’da merkez ve köylerde internete ulaşma imkanı olmayan öğrenciler için dijital olarak yayınlanan ‘Beceri Temelli Test Kitapları’ ve LGS’ye Hazırlık Çalışma Kitaplarından toplam 20 bin kitap basılarak öğrencilere dağıtıldı.

İnternete ulaşma imkanı olmayan öğrencilere kitap desteği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7’nci sınıflar için dijital olarak yayınlanan ‘Beceri Temelli Test Kitapları’ ile 8’inci sınıflar için yayınlanan LGS’ye Hazırlık Çalışma Kitaplarından toplamda 20 bin kitap basılarak ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldığı bildirildi.

Valilik tarafından dağıtılan 20 bin kitabın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da dağıtılan 48 bin 514 kitap ile ilde toplamda 68 bin 514 kitabın öğrencilere ulaştırıldığı aktarıldı.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bütçesinden Bakanlıkça dijital olarak yayınlanan 2, 3, ve 4’üncü sınıflara yönelik toplamda 9 bin kitap basım aşamasında olduğu, kırsaldaki ve merkezdeki internet erişimi olmayan öğrencilere dağıtılacağı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Vali Hulusi Şahin “Valiliğimizce ilimize bağlı kırsal alandaki öğrencilerimizin istifadesine sunmak amacıyla Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından dijital ortamda e-kitap olarak yayınlanan bu çalışma kitabını çocuklarımıza basılı kitap haline getirerek ulaştırıyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER