HaberlerEğitimİlk ve ortaokullarda karne notları derse katılım puanıyla belirlenecek

İlk ve ortaokullarda karne notları derse katılım puanıyla belirlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavların karne notu değerlendirmesine dâhil edilmeyeceğini açıkladı.

İlk ve ortaokullarda karne notları derse katılım puanıyla belirlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından illere gönderilen yazıda 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edecek. 4. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.

5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.

Karneler elektronik ortamda erişime açılacak.

Daha önce yapılan düzenlemede, ilkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacağı, yüz yüze yapılan mevcut sınavların ise geçerli olacağı duyurulmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Aile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduAile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduSeçmeli derslerde son gün 22 OcakSeçmeli derslerde son gün 22 OcakDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı
SIRADAKİ HABER