HaberlerEğitimİl Milli Eğitim Müdürü Alagöz: "Öğrencilerimizi özledik"

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz: "Öğrencilerimizi özledik"

Yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından öğrencilerini çok özlediklerini belirten Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, bu hasreti birazcık da olsa giderme adına okullarda "İstiklal Marşı" okuyup öğrencileri görmek istediklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz: "Öğrencilerimizi özledik"

İlkokul öğrencileriyle bir araya gelen Alagöz, "Bilindiği gibi geçen yılın Mart ayından itibaren tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimden mahrum kaldık. Uzaktan eğitime geçtik, bu süreçte eğitim ve öğretim durmadı. Sayın Milli Eğitim Bakanı'mızın önderliğinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteme konularak bütün öğrencilerimizin evlerine ve odalarına kadar girildi. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimden geri kalmamaları için öğretmenlerimiz evlerini dershaneye çevirdi." dedi.

Öğrencileriyle okul sıralarında ders yapma arzularının daha da arttığını belirten Alagöz, "Öğretmenlerimiz gece gündüz demeden öğrencilerimizin eğitimde başarılarının artması için gayret gösterdiler. Tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi pazartesi günü okullarımız derse başlamadan önce, cuma günü ise dersler bitince ülkemizin kurtuluş sembolü olan İstiklal Marşı'mızla okula başlayıp hafta sonu eğitim ve öğretimi bitiriyorduk. Çocuklarımızla yüz yüze eğitiminin yapılmasına hasretiz. Bu nedenle bir farkındalık oluşturabilmek için bu özlemimizi az da olsa giderebilmek için tüm yurdumuzda olduğu gibi biz de bugün yönetici arkadaşlarımla 23 Nisan İlkokuluna gelerek böyle bir oluşumun içinde bulunduk. Hakikaten öğrencilerimizi ve bugünleri çok özlüyoruz. İnşallah en kısa sürede bu virüs ülkemizi ve dünyayı terk eder, biz de çocuklarımıza, öğrencilerimize ve evlatlarımıza kavuşuruz." ifadelerini kulandı.

İLGİLİ HABERLER

Aile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduAile Bakanlığının tüm haberleri engellilerin erişimine sunulduSeçmeli derslerde son gün 22 OcakSeçmeli derslerde son gün 22 OcakDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıDiyanet Birlik-Sen Siirt İl Temsilcisi Güneş’ten seçmeli ders çağrısıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM, ertelediği sınavların yeni tarihini açıkladıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandıÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı
SIRADAKİ HABER