HaberlerEğitimHayırsever aileden uzaktan eğitime 500 adet tablet desteği

Hayırsever aileden uzaktan eğitime 500 adet tablet desteği

Adıyamanlı Erdemoğlu Ailesi, kentteki muhtaç öğrencilere derslerinden geri kalmamaları için tablet bağışında bulundu.

Hayırsever aileden uzaktan eğitime 500 adet tablet desteği

Adıyaman ve Besni ilçesinde eğitime verdikleri destekler ve yaptıkları önemli yatırımlarla toplumsal kalkınmaya destek olan hayırsever Erdemoğlu Ailesi, uzaktan eğitime destek amacıyla Adıyamanlı öğrencilerin istifadesine sunmak üzere 500 adet tablet bağışında bulundu.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu tarafından öğrencilerin uzaktan eğitime ulaşımındaki en büyük engel olan tablet ihtiyacının giderilmesi amacıyla alınan 500 adet tablet, Vali Mahmut Çuhadar tarafından il merkezi başta olmak üzere ilçe ve köylerdeki öğrencilerin istifadesine sunulmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’e teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vali Mahmut Çuhadar, “Bugün hayırsever iş adamımız Sayın Ali Erdemoğlu tarafından valiliğimize bağışlanan 500 adet tableti öğrencilerimize dağıtmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze teslim ediyoruz. Tablet bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin geleceklerine ışık oldukları için hayırsever Erdemoğlu ailesine teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırımda ülkenin parlak geleceğine yapılan yatırımdır. Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere hayırseverlerimizin sosyal sorumluluk kapsamında almış oldukları tabletlere ilave olarak Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen 3 bin 450 adet tableti de il ve ilçelerimize dağıtımını gerçekleştirdik." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü: Öğrencilerimizi sınıflarında görmek bizleri çok mutlu ediyorAdıyaman Milli Eğitim Müdürü: Öğrencilerimizi sınıflarında görmek bizleri çok mutlu ediyorGaziantep’te öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldıGaziantep’te öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldıYüz yüze eğitim isteğe bağlı olacakYüz yüze eğitim isteğe bağlı olacakMEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepkiMEB tarafından hazırlanan "Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesine" eğitim camiasından tepkiAdıyaman'da bir beldede yüz yüze eğitime ara verildiAdıyaman'da bir beldede yüz yüze eğitime ara verildi
SIRADAKİ HABER