HaberlerEğitimHarran Üniversitesi'nde haftada 5 bin 600 canlı ders işleniyor

Harran Üniversitesi'nde haftada 5 bin 600 canlı ders işleniyor

Harran Üniversitesi'nde, Covid-19 salgını nedeniyle üniversite bünyesinde 30 Mart 2019 tarihinden bu yana başlayan uzaktan eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam ediyor.

Harran Üniversitesi'nde haftada 5 bin 600 canlı ders işleniyor

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik,  Covid-19 salgını nedeniyle Üniversite bünyesinde 30 Mart 2019 tarihinden bu yana başlayan uzaktan eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam ettiğini, başlangıçta asenkron olarak (ders materyalleri ve video kayıtlar üzerinden) başlayan uzaktan eğitim sürecinin, kısa bir süre içerisinde canlı yayın ve online sınav faaliyetlerinin entegre edilmesiyle zenginleştirildiğini belirtti. 

Önlisans, lisans ve lisansüstü programların tamamının uzaktan eğitim sistemine tanımlandığını belirten Rektör Çelik,  bu kapsamda derslerin neredeyse tümünün canlı yayın yoluyla yürütüldüğünü; belirtti. Uzaktan eğitim sistemine 26 bin 887 öğrenci ve bin 128 öğretim elemanının tanımlandığını belirten Rektör Çelik,  Öğrenme Yönetim Sisteminde haftalık ortalama 5 bin 600 canlı ders işlendiğini ve bu canlı derslere haftalık ortalama 119 bin 661 öğrencinin katıldığını ifade etti. 

Uzaktan eğitim sürecinde dezavantajlı öğrenciler için de birtakım iyileştirme çalışmalarının yapıldığını dile getiren Rektör Çelik,  dezavantajlı öğrencilerin öğretimsel ihtiyaçlarının online bir anket üzerinden toplandığını ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda uzaktan eğitim derslerinin yürütüldüğü öğrenme yönetim sistemine bir erişilebilirlik panelinin eklenerek ilgili öğrencilerin taleplerinin karşılandığını belirtti. 

Rektör Çelik, Harran Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin öğrencilerin ve öğretim elemanlarının geri bildirimleri doğrultusunda, uzaktan eğitim teknolojileri konusundaki güncel gelişmeleri de dikkate alarak, üniversitemiz uzaktan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılması konusunda sürekli bir çalışma içinde olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER