HaberlerEğitimGaziantep Üniversitesi’nden özel eğitim için iş birliği protokolü

Gaziantep Üniversitesi’nden özel eğitim için iş birliği protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi arasında özel eğitim için iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziantep Üniversitesi’nden özel eğitim için iş birliği protokolü

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül tarafından özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmaya yönelik ve öğretmenlerin lisansüstü eğitimleri için iş birliği protokolü çevrimiçi olarak yapıldı.

3 yıl süreyle imzalanan protokol ile Bilim ve Sanat Merkezleri’nde (BİLSEM) görevli olan öğretmenler lisansüstü eğitimlerini Gaziantep Üniversitesi'nde yapabilecek ve iki kurum arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğine gidilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde Bilim ve Sanat Merkezleri’nde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda söz konusu üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanması sağlanacağı kararlaştırıldı.

İmza töreninde; Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Çetin ile Şehitkâmil Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hayri Özaslan da hazır bulundu.

İLGİLİ HABERLER

MEB duyurdu: Öğrenci nakilleri açıldıMEB duyurdu: Öğrenci nakilleri açıldıEğitim sendikaları yüz yüze eğitimin başlamasını istiyorEğitim sendikaları yüz yüze eğitimin başlamasını istiyorATA AÖF sonuçları açıklandıATA AÖF sonuçları açıklandıİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteği
SIRADAKİ HABER