HaberlerEğitimGaziantep’te öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Gaziantep’te öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Gaziantep’te “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında hayata geçirilen “askıda tablet” kampanyası çerçevesinde öğrencilere tablet dağıtımı devam ediyor.

Gaziantep’te öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile Gaziantep Valiliği öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde başlatılan “askıda tablet” kampanyası kapsamında 60 bin tablet temin edildi.

Sağlanan desteklerle temin edilen ve öğrencilere verilecek 60 bin tablet dağıtımı Oğuzeli, Nizip ve Karkamış ilçelerinde devam etti.

Nizip, Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinde öğrencilere dağıtılmak üzere tabletler düzenlenen törenlerle okullara teslim edildi.

Gaziantep’te 68 bin 540 tablet dağıtıldığını ifade eden Vali Davut Gül, “Türkiye genelinde düşünüldüğünde Gaziantep’te gerçekleştirilen tablet yardımıyla buradaki öğrencilere 5 buçuk kat civarında daha fazla tablet konusunda destek olunduğu sonucu ortaya çıkıyor. ‘Bana gelmedi, tablet bize verilmedi’ denilebilir. Doğrudur bir dizi insana tabletler ulaşmayabilir. Ancak tablet dağıtım kriterlerine göre en ihtiyaçlı aileler belirlenip tabletlerin dağıtımı gerçekleşiyor. Objektif kıstaslar temel alınarak öğrencilerimiz belirleniyor. Bir tablet bir öğrencinin hayatında önemli değişiklikleri beraberinde getirecektir. Belediyeler ile yarım saat içinde bu iş birliğinin kararı verildi. Çeşitli tablet seçeneklerinden yola çıkılarak ortalamanın üstünde kalitesi olan tabletler dağıtıma çıkarıldı. Kendi çocuğumuza hangi tableti alıyorsak öğrencilerimiz için de hassasiyetimizi koruyarak aynı kalitede ve kullanışta tabletler almaya gayret gösterdik.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve Müslüm Yüksel de önemli bir projenin Gaziantep Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirildiğini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise “Artık ‘Tabletim olmadığı için dersimi çalışamadım, eğitimde tabletim olmadığı için fırsat eşitliği yakalayamadım, istediğim puanı alamadım’ gibi bizleri üzecek bahanelerin oluşmasının önüne geçtik. Söz konusu çocuksa paraya pula bakmıyoruz. Allah da bereketini bizlere veriyor, bu zor şartlarda önemli bir bütçe ile çocuklarımıza yardımlarımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı da yeni dünya düzeninde artık yüz yüze iletişimden çok internet aracılığıyla gerçekleşen iletişim modelinin kullanıldığını belirterek başlatılan “askıda tablet” kampanyası kapsamında geleceğin söz sahipleri çocukların, uzaktan eğitimle en güzel şekilde öğrenim hayatına devam edeceğini vurguladı.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç ise eğitimin olmadığı bir hayatın düşünülemeyeceğini dile getirerek dağıtılan tabletlerin öğrencilerin eğitime ulaşma imkânını güçlendirdiğini ifade etti.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan da iş birlikleri için kamu ve özel kuruluşlara teşekkürlerini ileterek, büyük bir kampanyanın nihayete ermesi dolayısıyla çok mutlu olduklarını söyledi.

Törenlerin ardından tabletler, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için görevlilere teslim edildi. 

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER