HaberlerEğitimGaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacak

Gaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Askıda tablet” kampanyasına Şahinbey Belediyesi tarafından 20 bin ek tablet daha bağışlandı.

Gaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde askıda tablet kampanyası kapsamında daha önce 60 bin tablet öğrencilere ulaştırılmıştı.

Şahinbey Belediyesi ile imzalanan protokol kapsamında uzaktan eğitime 20 bin tablet desteği daha verildi.

Valilikte düzenlenen protokol töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, kısa süre önce 60 bin tabletin dağıtıldığını hatırlatarak 20 bin ek tablet ile de önemli bir ihtiyacın giderileceğini kaydetti.

Gaziantep’te yaklaşık 600 bin öğrencinin bulunduğunu belirten Gül, “20 bin çok önemli bir rakam ama bu 20 bin ile de sorunumuz çözülmeyecek. Sorunun tamamen çözülmesinin tek çaresi pandeminin gündemimizden kalkması ama Şahinbey’de toplamda dağıtılacak 50 bin tabletin olması da en azından ihtiyaç sahibi her eve bir tane bile olsa tablet gireceği anlamına geliyor. Hem Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na hem de çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de, “Askıda tablet’ kampanyası sayın valimizin liderliğinde başlatılmıştı. Bu minvalde 60 bin tabletimiz temin edildi. Kampanyaya sayın başkanımızın 20 bin tablet desteği vardı; bugün de ilave olarak 20 bin destek daha veriyor. Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Askıda tablet” kampanyasına daha önce de destek verdiklerini dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise şunları söyledi:

“Covid-19 hastalığıyla beraber uzaktan eğitim için öğrencilerimizin tablet ihtiyacı doğdu. Şahinbey’de de ihtiyaç sahibi öğrencimiz oldukça fazla. Şu ana kadar 30 bin tablet Şahinbey’de dağıtıldı. Fakat her gün yeni talepler geliyor; bu talepleri de karşılamak adına 20 bin ilave tablet daha almak istiyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin bu ihtiyacını karşılayıp en azından eğitim öğretimden uzak kalmamalarını sağlamak. Bir nebze buna katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şahinbey Belediyesi tarafından temin edilecek ek 20 bin tablet için imzalar atıldı. 

İLGİLİ HABERLER

Psikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorPsikoteknik Belgesi 30 Haziran'dan itibaren zorunlu oluyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorGenç Memur-Sen: ÖSYM'nin yüksek "başvuru ücreti" eğitimde fırsat eşitliğini zedeliyorBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzBÜ Rektörü Demir: Üniversitemizi sağlık ve enerji birimleri konusunda ilerletmek istiyoruzGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıGölbaşı İlçe Müftülüğü yeni hizmet binası dualarla açıldıDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolüDicle Üniversitesi ile Diyarbakır Eğitim-Bir-Sen arasında "Lisansüstü Eğitim" protokolü
SIRADAKİ HABER