HaberlerEğitimGaziantep'te ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı töreni düzenlendi.

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteği ile Gaziantep Valiliği öncülüğünde “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında “askıda tablet” kampanyası hayata geçirildi.

Kampanya kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde 60 bin tablet temin edildi.

Sağlanan desteklerle temin edilen ve öğrencilere verilecek 60 bin tablet dağıtımı İslahiye ilçelerinde devam etti.

İslahiye Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen tablet dağıtım töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye'de toplam dağıtılan 500 bin tabletin yüzde 14'ünün Gaziantep'te dağıtıldığını söyledi.

Törende birer konuşma yapan AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan ve Müslüm Yüksel de öğrencilerin eğitiminin ve ekonominin desteklenmesi çok önemli olduğunu ifade ettiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin de öğrencilerin yanında olduklarını belirterek ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekTarihi yeniden belirlenen sınavların yeri değiştirilebilecekÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyorÜniversite-TÜGVA işbirliği ile “İcathane” kuruluyorSezer: Din ve dil derslerini siyasi bir seçim olarak görmemeliyizSezer: Din ve dil derslerini siyasi bir seçim olarak görmemeliyizElektronik sınav merkezlerinde kapasite artışına gidiliyorElektronik sınav merkezlerinde kapasite artışına gidiliyorGaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacakGaziantep’te öğrencilere 20 bin tablet daha dağıtılacak
SIRADAKİ HABER