HaberlerEğitimGaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep Valiliği öncülüğünde Şehitkamil Kaymakamlığı, İl Müftülüğü, Şehitkamil İlçe Müftülüğü ve Şehitkamil Belediyesi ile hayırsever aile arasında 4-6 yaş arası çocukların eğitim görecekleri Kur’an kursu için protokol imzalandı.

Gaziantep’te 4-6 yaş arası çocuklar için Kur’an kursu yaptırılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, hayırseverler ve ilgili kurumlar işbirliğinde eğitim başta olmak üzere birçok alanda çeşitli protokoller imzalanıyor.

Valilikte imzalanan protokol töreninde konuşan Vali Davut Gül, 4-6 yaş Kur’an kursunun okul öncesi eğitimde önemli bir işlevi yerine getireceğine işaret ederek hayırseverlere teşekkür etti.

Vali Gül, “Hayırlı evlat babasından, annesinden sonra hayır yaparak onların isimlerini yaşatan, onların hayra girmesine vesile olan insanlardır.  O açıdan da ailemizi tebrik ediyor,  hayırlı işe vesile olan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, “Yavrularımızı eğitimle buluşturmak, onlara bizi biz yapan değerleri kazandırmak,  Allah sevgisi, Peygamber sevgisini öğretmek önemli bir görevdir. 4-6 Yaş Kur’an kurslarımız bu işlevi görüyor. Aynı zamanda anaokulundaki çocuklarımızın almış olduğu temel eğitimlerle ilgili tüm yeterlilikleri de alarak tamamlıyorlar.” dedi.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da, “İl Müftümüze teşekkür ediyorum. Gaziantep’te göreve başladığında gündeme gelen ilk konu 4-6 yaş ile ilgili çalışmalardı. Bununla ilgili tip proje çalışması yapıyorduk. O konuda konuşurken hayır sahibimizle de bir araya geldiğimizde böyle bir çalışmanın hemen başlatılması noktasında harekete geçildi. Biz de imkânlar dâhilinde, planlama neticesinde oluşan yere inşallah müftülüğümüze tahsis ettiğimiz andan itibaren inşaat başlamış olacak. Allah hayır sahibimizin hayrını kabul etsin.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER