HaberlerEğitimGaziantep'te 32 derslikli 2 yeni okul yapılacak

Gaziantep'te 32 derslikli 2 yeni okul yapılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına hayırsever Çoban ailesi tarafından iki okul ile destek verildi.

Gaziantep'te 32 derslikli 2 yeni okul yapılacak

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayırsever Çoban ailesi arasında Şahinbey ilçesinin Düztepe Mahallesine yaptırılacak 32 derslikli iki okul için protokol imza töreni düzenlendi.

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına Çoban ailesi tarafından iki okul ile destek verildiğini söyledi.

Gaziantep’in eğitim alanında bazı eksikliklerinin olduğunu ve Çoban ailesinin bu eksiklikleri giderme noktasında destek verdiklerini belirten Gül, “Çoban ailesi, insani duygularını her zaman her şeyin üstünde tutmuş gönlü geniş bir aile. Allah tuttuklarını altın etsin.  Gaziantep’te de eğitim anlamında bir takım sıkıntılar vardı. Valiliğimizce başlatılan ‘100’üncü Yılda 100 Hayırsever’ kampanyamız kapsamında 100 tane hayırsever arıyorduk. Çoban ailesi, bu noktada iki okulu yaptırmaya talip oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Seneler önce ailenin yaşadığı ve bugün iki okulun kazandırılacağı bu mahallede yetişen çocuklarımız, inşallah seneler sonra bu yapılanları örnek alarak yardımlaşma, dayanışma, paylaşma gibi manevi değerlerimizi geleceğe taşıyacaklar. Allah hayırlarını kabul etsin. Şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin de eğitim alanında yapılan bu çalışmanın bütün Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise, “Düztepe Mahallesinde çok ciddi okul ihtiyacımız vardı. Bugün imzalanacak protokol ile 32’şer derslikli bu iki okul, mahallemizin bütün okul ihtiyacını karşılayacak. Hayırseverimize bunu sahiplendiği için şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımız adına teşekkür ediyorum, hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Hayırsever Ali Çoban da anne ve babasının seneler önce Düztepe Mahallesine yerleştiklerini ve kendilerinin çocukluklarının burada geçtiğini dile getirerek yetiştikleri mahalleye iki okul yaptırmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Hayırseverler Zeynep ve Züleyha Çoban ve Döndü Şahin ise okulların Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından Şahinbey ilçesi Düztepe Mahallesinde yaptırılacak 32 derslikli İlkokul ve 32 derslikli Ortaokul için imzalar atıldı.

Söz konusu okulların isminin ise Zeynep Çoban İlkokulu ve Asef Çoban Ortaokulu olacağı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER