HaberlerEğitimGaziantep’e 32 derslikli ilkokul yapılacak

Gaziantep’e 32 derslikli ilkokul yapılacak

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan ve hayırseverlerin destekleri ile devam eden “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyası yeni yılda da hız kesmeden devam ediyor.

Gaziantep’e 32 derslikli ilkokul yapılacak

Gaziantep Valiliği, Şehitkamil Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi, hayırseverler Ercan Göğüş ve Mehmet Yasav arasında Şehitkamil ilçesi Beylerbeyi Mahallesine yapılacak 32 derslikli ilkokul için protokol imzalandı.

Valilikte düzenlenen törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’te hayırseverlerin katkısı ile çok güzel işler yapıldığını belirterek imzalanan her protokolün şehre değer kattığını ifade etti.

Hayırseverler Ercan Gögüş ve Mehmet Yasav’a teşekkür eden Gül, “Bugün imzalayacağımız protokol ile 32 derslikli okulun tamamını hayırseverlerimiz yapacak. Allah sayılarını arttırsın. Ayrıca hayırseverlerimiz bir teklifte bulundu. ‘Bizim işlerimiz iyi ama küçük esnafın sıkıntıları var. Bir milyon TL bağışlayalım, orada ara işlerde çalışan, bu anlamda ihtiyacı olan kişilere de yardımcı olalım’ dediler. Yine talep kendilerinden geldi. Allah ikisinden de razı olsun.” dedi.

Vali Yardımcısı Alper Çiftçi ile Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı da protokol kapsamında yapılacak okulun Gaziantep’e hayırlı olması temennisinde bulunarak katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

2021 yılının ilk protokolünün imzalanacağını aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de “100’üncü Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına destek veren hayırseverlere ve emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, “Kentte bir milyon genç var. Çok hızlı büyüyoruz. Sağlıklı büyümenin en temel yolu da eğitim.  Eğitimde ‘önce insan’ diyoruz. O yüzden bu ihtiyaç önemlidir. Bugün imzalayacağımız protokol ile oradaki çocuklarımız çok daha sağlıklı şartlarda eğitim imkânına kavuşacaklar.” ifadelerini kullandı.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise “Allah hayırseverlerimizin hayrını kabul etsin. İnşallah bu kampanya ile Gaziantep’in derslik ihtiyacı giderilmiş olur.” diye konuştu.

Hayırseverler Ercan Göğüş ile Mehmet Yasav, başlatılan eğitim kampanyasının içerisinde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Beylerbeyi Mahallesinde yaptırılacak 32 derslikli ilkokul için imzalar atıldı. Söz konusu okula Abdulkadir Göğüş İlkokulu ismi verileceği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER