HaberlerEğitimEvden Kur’an öğrenme seferberliği başlıyor

Evden Kur’an öğrenme seferberliği başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Batman, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla çevrimiçi Kur’an-ı Kerim öğrenme seferberliği başlattı.

Evden Kur’an öğrenme seferberliği başlıyor

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını sürecinde din hizmetlerini aralıksız sürdüren Diyanet İşleri Başkanlığı, “Haydi Batman, Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla “Uzaktan Kur’an-ı Kerim Öğretim Programı” hazırladı.

Konuyla ilgi yazılı açıklama yapan Batman İl Müftüsü Turgut Erhan, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan çevrimiçi eğitim programının 8 hafta boyunca devam edeceğini söyledi.

Haftalık 6 saatten oluşan programın haftada 3 gün ve günde 2 saat olarak uygulanacağını aktaran Erhan, eğitim programına dair gün ve saatlerin öğrencilerin taleplerine göre düzenlenebileceği belirtti. Erhan, programa başvuruların Diyanet İşleri Başkanlığı resmî internet sitesi (www.diyanet.gov.tr) üzerinden alınacağını kaydetti.

“Haydi Batman, Evden Kur’an Öğrenmeye” seferberliği kapsamında çevrimiçi ilk dersin 28 Aralık’ta yapılacağını belirten Erhan, eğitim programında engellilerin de unutulmadığını, görme ve işitme engelli vatandaşların da başvurabileceği uzaktan Kur’an-ı Kerim eğitim programına 14 yaş ve üzeri bütün vatandaşların katılabileceğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Hakkarili ilkokul öğrencisi dünya matematik şampiyonu olduHakkarili ilkokul öğrencisi dünya matematik şampiyonu olduTasarım beceri atölyeleri için öğretmen kılavuz kitabı yayımlandıTasarım beceri atölyeleri için öğretmen kılavuz kitabı yayımlandıTürkiye'nin güncellenen mesleki eğitim haritasıyla iş gücü piyasası takip edilecekTürkiye'nin güncellenen mesleki eğitim haritasıyla iş gücü piyasası takip edilecekKur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi seçmeli ders tercihleri için son bir haftaKur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi seçmeli ders tercihleri için son bir haftaTopçu birlikleri tarafından hava savunma tatbikatı yapıldıTopçu birlikleri tarafından hava savunma tatbikatı yapıldı
SIRADAKİ HABER