HaberlerEğitimElâzığ'ın köylerinde yüz yüze eğitim başladı

Elâzığ'ın köylerinde yüz yüze eğitim başladı

Elâzığ merkez ve ilçelere bağlı 126 köy okulunda okuyan 15 bin öğrenci yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime başladı.

Elâzığ'ın köylerinde yüz yüze eğitim başladı

Elâzığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Okçular köyünde "Orada Bir Köy Var" projesi çerçevesinde bir etkinlik düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Badminton Federasyonu (TBF) Elâzığ İl Temsilciliği ve Kızılay'ın katkılarıyla "Orada Bir Köy Var" projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte yüz yüze eğitime yeniden başlayan öğrencilere kırtasiye malzemesi, giyecek ve çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlikte badminton sporunun köylerde de yaygınlaştırılması için okula malzeme desteği sunuldu, kurulan sahada öğrenciler badminton oynadı.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, uzun bir aradan sonra köy okullarındaki öğrencilerin yeniden sınıflarına dönmenin ve öğretmenleriyle buluşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Salgının bir an önce son bulması temennisinde bulunan Gürtürk, buna bağlı olarak tüm okulların en kısa sürede eğitim-öğretime açılmasını dilediklerini ifade etti.

Gürtürk, "İlimizde tüm okullarımız temiz okul sertifikalarını aldılar, hazırlıklarını tamamladılar. Bugün itibarıyla açılan okullarımızda herhangi bir sıkıntımız yok. Amacımız öğrencilerimizin en güzel şekilde, temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleridir." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER