HaberlerEğitimDiyarbakır'da "İş Kulübü" eğitimleri başladı

Diyarbakır'da "İş Kulübü" eğitimleri başladı

​İŞKUR ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde açtığı kurslara devam eden öğrencilerin daha kolay iş bulmalarını sağlamak için “İş Kulübü” eğitimlerini başlattı.

Diyarbakır'da "İş Kulübü" eğitimleri başladı

Diyarbakır'da, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kursiyerlere; motivasyon, özgeçmiş hazırlama teknikleri, mülakat türleri ve püf noktaları, iş arama kanalları, uygun pozisyonda iş arama teknikleri, beden dili ve iletişim, kişilik testi ve iş veren beklentileri gibi konularda detaylı bilgiler verirken sanat ve meslek edindirme kurslarında eğitim alan kursiyerlerin istihdama katılımlarını sağlamak için “İş Kulübü” eğitimlerine de başlandı. 

Alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı ve 2 gün sürecek programda, kursiyerler işe yerleşmek için neler yapılması gerektiğini, tecrübe sahibi olmadan iş bulunabileceğini, hangi yollarda iş aranacağını, iyi bir öz geçmişin nasıl hazırlanacağını, iş görüşmelerinde nasıl davranılması gerektiğini, işe kabulde önemli olan noktaları detaylarıyla öğreneceği bildirildi.

Coronavirus tedbirleri kapsamında 12 kişilik sınıflarda yüz yüze yapılan eğitimlerden, bütün kursiyerlerin yararlanacağı ve eğitim sonunda öğrencilere sertifika dağıtılacağı belirtilirdi.

İLGİLİ HABERLER

MEB duyurdu: Öğrenci nakilleri açıldıMEB duyurdu: Öğrenci nakilleri açıldıEğitim sendikaları yüz yüze eğitimin başlamasını istiyorEğitim sendikaları yüz yüze eğitimin başlamasını istiyorATA AÖF sonuçları açıklandıATA AÖF sonuçları açıklandıİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteği
SIRADAKİ HABER