HaberlerEğitimDiyarbakır'da 16 derslikli ortaokul için protokol imzalandı

Diyarbakır'da 16 derslikli ortaokul için protokol imzalandı

​Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile kentin hayırsever iş adamlarından Mehmet Cansız arasında Bağlar'da yapılacak olan 16 derslikli ortaokul için protokol imza töreni yapıldı.

Diyarbakır'da 16 derslikli ortaokul için protokol imzalandı

Valilik makamında gerçekleşen protokol, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu ile Diyarbakırlı hayırsever iş adamı Mehmet Cansız tarafından gerçekleşti.

Düzenlenen protokol töreninde konuşan Karaloğlu, "Şehrimizin önemli sanayicilerinden iş insanı Mehmet Cansız beyle okul yapımı ile ilgili protokol imzalayacağız. Mehmet Bey Bağlar'da doğmuş, Kaynartepe'de büyümüş bir sanayicimizdir. Kendi doğduğu ve yetiştiği mahallede inşallah 2021 yılı içerisinde 16 derslikli bir ortaokul yaparak Millî Eğitim Bakanlığı'na bağışlamış olacak. Okulumuzun ismi de Mehmet Cansız Ortaokulu olacak. " dedi.

İleriki süreçlerde Kaynartepe Mahallesi'nde farklı projeler konusunda söz aldıklarını belirten Karaloğlu, "İki hafta önce kentsel dönüşümün olduğu Kaynartepe Mahallesi'nde yenileyeceğimiz bölümde birer cami ve kütüphane yapılması konusunda Mehmet Bey'le konuşmuştuk. Şimdi bir ortaokul daha sonrada cami ve kütüphanenin yapılmasına ilişkin protokol imzalayacağız. Kendisine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da depreme dayanıksız 15 okul yıkılıp yeniden yapılacak

Diyarbakır'da yenilenecek olan 15 okulun yapımı için Hayırseverlere çağrıda bulunan Karaloğlu, "Hayırsever iş insanlarımızla okul, cami, kütüphane yapımı ile ilgili bu tür protokolleri yapmayı arzu ediyoruz. Bu törenlerin artmasını temenni ediyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı depremsellik alanında yaptığı araştırmalar neticesinde Diyarbakır'da 15 okulumuzu yıkıp yeniden yapmak durumundayız. Bu konuda 15 okulumuz hayırsever bekliyor diyebiliriz. İnşallah önümüzdeki süreçte yeni protokollerde yaparız." şeklinde konuştu.

Mezun olduğu okulun bundan sonra kendi ismiyle anılmasından mutluluk duyduğunu dile getiren Hayırsever Cansız ise, "Mezun olmuş olduğum okulun yeniden yapımını üstlenmek bizi gayet mutlu ediyor. İsmimizin oraya verilmesi de ayrı bir mutluluk. İsmimizin fazla ön planda olmasını istemeyiz ama mezun olduğumuz okulumuzda ismimizin olması ve çocuklarımıza miras olarak kalması ayrı bir durum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye belirtti.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER