HaberlerEğitimBilgi Evi yeni şubesiyle hizmette

Bilgi Evi yeni şubesiyle hizmette

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak için Bilgi Evi’nin 2’nci şubesini Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda açtı.

Bilgi Evi yeni şubesiyle hizmette

Çocukların başta eğitim olmak üzere, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bilgi Evi’nin 2’inci şubesini Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda açtı.

500 öğrencinin kayıt yaptırdığı yeni şubede 8’inci sınıf öğrencileri, pandemi koşullarına uygun sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat ederek ders başı yaptı. İlkokul ve ortaokul derslerinin Millî Eğitim Bakanlığı’nın müfredatıyla paralel işleneceği eğitimlerden çocuklar ücretsiz şekilde yararlanacak.

Kayıtlar devam ediyor

Bilgi Evi’ne kayıt yaptırıp ücretsiz orta öğretim sınavlarına hazırlanmak isteyenler, kimlik fotokopileri ve Sağlık Bakanlığı’ndan alacakları Hayat Eve Sığar (HES) kodlarıyla birlikte Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yer alan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na veya Bilgi Evi’ne velileriyle birlikte gelerek başvuruda bulunabilecek.

Büyükşehir Belediyesi, eğitim-öğretim döneminde ana dersler dışında öğrencilere yönelik sosyal-kültürel etkinliklerde düzenleyecek. Sosyal-kültürel etkinlikler kapsamında öğrenciler, spor, drama, tiyatro, akıl ve zekâ ile robotik kodlama olmak üzere birçok etkinlikten yararlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Palu'da ilk ve orta dereceli okullar 1 Mart tarihinde yüz yüze eğitime başlıyorPalu'da ilk ve orta dereceli okullar 1 Mart tarihinde yüz yüze eğitime başlıyorBÜ Rektörü Demir’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyorBÜ Rektörü Demir’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyorBakan Selçuk'tan okulların açılmasına ilişkin açıklamaBakan Selçuk'tan okulların açılmasına ilişkin açıklamaYDS başvuruları başladıYDS başvuruları başladı14 bin dezavantajlı çocuk okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalandırıldı14 bin dezavantajlı çocuk okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalandırıldı
SIRADAKİ HABER