HaberlerEğitimBilgi Evi’nde yüz yüze eğitim başladı

Bilgi Evi’nde yüz yüze eğitim başladı

Coronavirus salgını nedeniyle eğitim çalışmalarını online sistemle sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Bilgi Evi, Millî Eğitim Bakanlığı’nın kararının ardından yüz yüze eğitime başladı.

Bilgi Evi’nde yüz yüze eğitim başladı

Tüm eğitim faaliyetlerinin ücretsiz olduğu ve bin 500 öğrencinin faydalandığı eğitim yuvasında 8'inci sınıf öğrencileri, Covid-19 koşullarına uygun sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat ederek ders başı yaptı.

Bilgi Evi, eğitim-öğretim döneminde çocuklara yönelik sosyal-kültürel çalışmalara da yer verecek. Öğrencilerin sosyal gelişimlerini güçlendirmek ve stres atmalarını sağlamak amacıyla birbirinden farklı ve renkli bilişim, akıl ve zekâ, drama, tiyatro, müzik ile halk oyunları sosyal-kültürel etkinlikler idarenin belirlediği takvim paralelinde düzenlenecek.

Kayıtlar devam ediyor

Bilgi Evi’ne kayıt yaptırarak okul derslerine destek ve Lise Giriş Sınavlarına hazırlanmak isteyenler kimlik fotokopisi ve Sağlık Bakanlığı’ndan alacakları Hayat Eve Sığar (HES) kodlarıyla Bilgi Evi’ne velileriyle beraber gelerek başvuruda bulunabilecek.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER