HaberlerEğitimBEÜ bölgede TEKMER onayı alan ilk ve tek üniversite oldu

BEÜ bölgede TEKMER onayı alan ilk ve tek üniversite oldu

Bitlis Eren Üniversitesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da KOSGEB destekli Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) onayı alan ilk ve tek üniversite oldu. TEKMER'de Türkiye'nin sayılı üniversitelerin arasında yer aldı.

BEÜ bölgede TEKMER onayı alan ilk ve tek üniversite oldu

Üniversitelerin ve özel sektörün yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği TEKMER’ler, Türkiye’de belli başlı şehir ve üniversitelerde bulunuyor.

Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklamada bulunan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Necmettin Elmastaş, üniversitenin sanayi iş birliğinin öncüsü olacağını belirtti.

Elmastaş "Projemiz TEKMER olarak ifade edilen bir proje. KOSGEB tarafından desteklenen bir projemiz. Bu projeyle kadim Bitlis şehrimize daha fazla katkımız olacak. Özellikle sanayi alanında öncülük edecek bir proje. Bu projemizde 3 temel alan var. Bunlardan bir tanesi nano teknoloji. İkincisi yazılım alanı ve diğeri ise bölgede bir potansiyel oluşturan yenilebilir enerji kaynakları. Bu üç alanda projemiz hizmet edecek. Bu sadece üniversiteyi ilgilendirmiyor, diğer paydaşları da ilgilendiriyor. İnanıyorum ki bu projemiz ildeki sanayi içinde öncülük edecektir. Projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum." Diye konuştu.

"Ankara’dan bu tarafa TEKMER bulunmamaktadır"Üniversitenin Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doçent Doktor Yusuf Çınar ise "Üniversitemiz çok yoğun bir çalışmanın neticesinde gurur verici bir başarıya imza attı. İstanbul Teknik Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye’de TEKMER’i olan üniversitelerdir. Deyim yerindeyse Ankara’dan bu tarafa TEKMER bulunmamaktadır. Bitlis Eren Üniversitesi de böylece bu zincire eklenmiş oldu. Bitlis TEKMER beş yılın sonunda Bitlis merkezli yüzden fazla şirketin sıfırdan doğmasına yardımcı olacaktır." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER