HaberlerEğitimBATSO’dan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tablet yardımı

BATSO’dan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tablet yardımı

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, Milli Eğitim Müdürlüğüyle “Eğitime Destek Protokolü’ne” imza attı.

BATSO’dan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tablet yardımı

Konuyla ilgili açıklama yapan BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Coronavirus salgını nedeniyle eğitim sisteminin de olumsuz etkilendiğini söyledi.

Pandemi sürecinde salgının yayılımını azaltmak için eğitimi uzaktan sürdüren Milli Eğitim Bakanlığının EBA adı verilen uzaktan eğitim sistemi kurarak öğrencilere bu sistem üzerinden online dersler verdiğine işaret eden Demir şöyle devam etti:

“Fakat bir çok öğrenci maddi olanaksızlıktan ötürü EBA’da online derslere katılamamaktadır. Bunun üzerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği üzerine, Batman Ticaret ve Sanayi Odası ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında yapılan Eğitime Destek Protokolü kapsamında öğrencilerin eğitimden uzak kalmamaları için Batman Milli Eğitim Müdürlüğüne tablet yardımında bulunuldu. Öğrenciler geleceğin aydınlık yüzleridir. Onların yüzünü güldürmekte bizlerin görevidir. Bu süreçte olumsuz etkilenen eğitim sistemi için hep birlikte gereken desteği sağlayacağız.”

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER